İşte Bitcoin için kısa vadede izlenecek fiyat seviyeleri

0 0

Ekim 2019dan bu yana geçen süre boyunca haziran ayı Bitcoin için dalgalanmanın en az olduğu ay olarak kayıtlara geçti. Yine aynı sürede ikinci sırayı ise temmuz ayı aldı.

Bitcoin altcoinlerin devam eden çılgınlığına rağmen uzun bir süre 9 bin 200 dolar civarlarında hareketini sürdürdü.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Özellikle dün yaşanan sert yükselişin ardından Bitcoin nihayet bir miktar hareketlendi. Kripto paralarının çoğu düşüş gösterirken Bitcoin yükselişe geçti.

Buradan ne beklenebilir?

Bitcoin’de yükseliş eğilimi artarken 9 bin 350 – 9 bin 400 dolar direnç bölgesi oldukça kuvvetli olduğu gözlemleniyor. Bu alan aynı zamanda 50 günlük hareketli ortalama seviyesine de denk gelmesi açısından ayrıca önemli. Şu an için Bitcoin bu seviyeyi gerçek anlamda kırmakta zorlanıyor.

Kesin olan şey şu ki  sıkışık bir seyrin ardından Bitcoin’de fiyat hareketleri canlanmaya başladı. Ancak hala Bitcoin için 9 bin 200 dolar gibi bir risk var. Beklenti ise dünkü bu küçük dalgalanmanın devam edeceği yönünde…

Dünkü sert yükselişten sonra Bitcoin şu anda 9 bin 350 – 9 bin 400  (SMA-50) arasında büyük bir direnç alanı ile karşı karşıya. Bu seviyenin hacimli bir şekilde kırılması durumunda ise daha önceki yükselişlerde sık sık gündeme gelen 9 bin 650 dolar direnç noktası var. Bu direncin üzerinde ise sırasıyla 9 bin 800 ve 10 bin dolar direnç seviyeleri Bitcoin’i olası yukarı hareketlerde zorlayacak noktalar.

Olası geri çekilmelerde ise ilk destek seviyesi şimdi 9 bin 300 dolar noktasında. Bu seviyenin altında 9 bin 200 dolar seviyesi gelirken 100 günlük hareketli ortalama çizgisine denk gelen 8 bin 900 dolar noktası da bir diğer önemli destek seviyesi konumunda.

Balinalar henüz oyunda değil

Teknik bir bakış açısından günlük RSI 46da kendi azalan trend çizgisini kırdı 52yi aştı ve şimdi destek olarak tekrar test ediyor. Bu Stokastik RSI osilatörü ile birlikte boğalara yardımcı olabilir. Dünün hacmi gerçekten 10 günün en yüksek değeriydi. Ancak hacim ve tutar seviyeleri henüz bununla sınırlı kalmayacak gibi. Çünkü büyük yatırımcılar veya balinalar henüz oyunda değil.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku