İşte Bitcoin için en önemli destek noktaları

0 7

Merhabalar… Kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşler bu piyasaya yatırım yapanlar için yeni destek noktaları neresi sorusunu yeniden gündeme getirdi. Şimdilik bu piyasanın amiral gemisi olan Bitcoin için bu sorunun cevabını arayalım isterseniz. 

Şimdi grafiğe biraz dikkat… Geri çekilmelerde yatay destek noktalarını kırmızı yatay çizgilerle görebilirsiniz. İki destek noktası var BitcoinUSD içi önemli olan kısa vadede. 

İlk destek 9 bin 84 dolarda 

Bunlardan ilki 9 bin 84 dolar seviyesinde. Bu noktayı Bitcoin yakın zamanda iki kere test etti. İlkinde bu noktadan verdiği tepki yaklaşık yüzde 22 oldu. İkincisinde ise yine bu noktadan verdiği yukarı yönlü tepki yükselişi yaklaşık yüzde 35 olarak gerçekleşti. Yani 9 bin 84 dolar seviyesindeki önemli destek test edildiğinde Bitcoin ortalama olarak yüzde 28’e yakın bir tepki yükselişi yaşayabiliyor. Son iki günlük hareket baktığımızda destek noktasının hemen üzerinin 9 bin 358 dolar seviyesinin test edilmesi dikkat çekici.

İkinci önemli destek

Kısa vadeli ana destek olarak gösterdiğimiz 9 bin 84 dolar seviyesinden sonra ara destek noktası olarak gördüğümüz 8 bin 460 dolar seviyesi bulunuyor. Ancak asıl önemli destek seviyesi 7 bin 455 dolar seviyesinde

6 bin 100 dolar seviyesinin altı tehlikeli

Yukarıda bahsettiğimiz iki destek noktasının arasında yaklaşık bin 600 puanlık bir risk var. 7 bin 455 destek noktasının altında bulunan 6 bin 100 dolar seviyesindeki destek noktası ise diğerlerine nazaran çok daha tehlikeli. Zira bu noktanın aşağı yönlü kırılması yeniden 3 bin dolarlı seviyelerin test edilme riskini artıracak. 

Bol kazançlar
Soru ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz
Mehmet ÇOBAN

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku