Bu seviyeler Bitcoin için alım fırsatı mı?

0 2

Bitcoin (BTC) son iki gündür bir düşüş yaşadı. Oysa 36 saat önce 10200 $ dan işlem görüyordu; Şimdi kripto para Bitcoin 9500 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

İki hafta boyunca 10.000 $ a kadar düşeceği düşünülen kripto para biriminin ardından gelen bu dramatik satış yatırımcıları yeni bir korku duygusu ile karşı karşıya bıraktı.

BTCnin haftalardır  6.000 $ a düşeceğini söyleyen analist Dave the Wave düşüş sonrasında tahminini iki katına çıkardı. Analist Bitcoinin şu anda 6.200 $ lık bir fiyat hedefine doğru inen bir üçgende olduğuna dikkat çekiyor.

Ancak kimi analistler iyimser durumdalar. Aslında zincir analizinde ünlü olan önde gelen bir analist şimdi BTCyi biriktirmek için satmanın uygun bir zaman olamayacağını savunuyor.

Son zamanlarda yayınlanan bir tweette de Adaptive Capitalın ortağı olan Willy Woo Bitcoin’in şu an tahmin edebileceği kadar düşük olmadığını ve 128 günlük hareketli ortalamasının henüz yeni düştüğünü ifade ediyor.

Kripto para biriminin son birkaç hafta boyunca “aşırı ısındığını” kabul ederken “bir boğa piyasasında inişli çıkışlı hareketler görüldüğü”nden hareketle söz konusu hareketli ortalamanın BTC’nin “tarihsel kişiliği” nin bir parçası olduğunu vurguluyor.

Woo Bitcoin’in 128 günlük “mevcut iyi satın alma fırsatları” ile flört ettiğini bunun bir sonraki ayağından önce Bitcoini biriktirmek için iyi bir zaman olabileceğini vurguladığını da belirtiyor.

Woo bu düşüncesinde kesinlikle bir yanlışlık içerisinde değil . 2017’de Bitcoin fiyatının 128 günlük hareketli ortalamadan en az dört kez temiz bir şekilde düştüğünü vurguluyor. 

Bitcoin’in fiyat geçmişine bakarsanız bu seviyeyle temas kurup art arda yükselen birden fazla olay da söz konusu.
Geçmiş tekrar ederse Bitcoin önümüzdeki günlerde toparlanma eğiliminde olacak daha sonra önümüzdeki haftalarda ivme ve güç kazanmaya devam edecek.

Bazı analizlere göre cari fiyatlarla birikim yapmak kötü bir fikir değil elbette. Önde gelen analistlerden biri olan PlanB bir aylık Göreceli Güç Endeksi (RSI) okuması yaptığında “Bitcoinin hala güçlü göründüğünü” vurguluyor.

Nitekim RSI grafiğindeki mevcut hareket Bitcoinin 2015’in 200 $ seviyelerinin altına düştükten sonraki ilk yükselişinden sonra konsolide olduğu  2016 yılının ortalarını hatırlatıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku