İşte Bitcoin için en iyi strateji

0 8

Bitcoin için ‘Satın al ve tut’ ‘Satın al ve Hemen İşlem Yap’a Karşı ! Hangi strateji kimin için daha iyi?

Bitcoinde ‘hodling durumu ilginç. Son üç aydır fiyatların yükseldiği Bitcoin piyasasında kayda değer bir değişim var. Chainalysisin yakın tarihli bir raporu Kuzey Amerikalı yatırımcıların özellikle doğudaki emsallerine kıyasla daha “ölçülü bir al ve tut stratejisi” seçtiklerini belirtti.

Küresel ortalama açısından Kuzey Amerika kripto para alım satım hacmi açısından en aktif üçüncü bölgedir. Kıta Batı Avrupanın ve pazar lideri Doğu Asyanın arkasındaki tüm faaliyetlerin yüzde 148ini oluşturuyor. Ancak diğerlerinin aksine Kuzey Amerika ticareti oldukça içseldir. Bitcoin için bölgesel akışlar işlem gören BTCnin 60 milyon doların üzerinde kıtada yani Kuzey Amerikadan Kuzey Amerikaya aktığını gösteriyor. Her bölge yüksek miktarda iç akışa sahipken Kuzey Amerika diğerlerinden daha fazlasına sahip.

Rapora göre bu dahili Amerikan ticaret hareketinin öncülüğünü sadece kurumsal yatırımcılar değil aynı zamanda büyüyen yatırımcılar da yapıyor.

“Kuzey Amerika ayrıca profesyonel yatırımcılardan tipik olarak gördüğümüzden daha büyük kripto para transferlerini gerçekleştiren büyüyen bir kurumsal yatırımcı sınıfına da ev sahipliği yapıyor.”

Kurumsal yatırımcılar son iki yılda Kuzey Amerika pazarına girmeye başladı ve Haziran ayında 13 bin 800 dolara yükselen ve sene başından bugüne kadar da yüzde 70in üzerinde bir artışa işaret eden Bitcoin için olumlu bir yılın ardından Aralık 2019da zirveye ulaştı.

Transferlerin boyutu da Kuzey Amerika Bitcoin piyasalarında daha kurumsal bir dalgalanmaya işaret etti. Aralık 2019 ile Mayıs 2020 arasında ticaret büyüklüğünde 1 milyon doları aşan transferlerin değeri yüzde 46dan yüzde 57ye yükseldi. Bu artışın dolar cinsinden ölçüldüğü Bitcoinin gerçek değerinin 10 bin dolardan 3 bin 800 dolara kadar dalgalandığı unutulmamalı. Bu dönemde profesyonel yatırımcıların pazar payı da yüzde 87den yüzde 92ye çıktı.

Rapordan elde edilen belki de en önemli bulgu kurumsal yatırımcıların Bitcoin işlemcilerinden ziyade hodler olmaları.

“Veriler ayrıca Kuzey Amerika merkezli profesyonel ve kurumsal yatırımcıların daha yüksek bir frekansta ticaret yapma eğiliminde olan Doğu Asya merkezli yatırımcılardan daha fazla kripto para satın alma ve tutma eğiliminde olduklarını gösteriyor.”

İlginç bir şekilde son iki hafta içinde Bitcoin’de yüzde 25in üzerinde bir kar elde edildi ve 300 binin üzerinde Bitcoin satıldı ve tutulan Bitcoin yaşı büyük bir düşüş gördü. Bu uzun bir süre elde tutulan Bitcoinin değerinin en az dörtte biri kadar yüksek bir kâr için sürüler halinde satıldığını gösterir. Kurumsal yatırımcılar hodling stratejisinin merkezinde yer alırken aynı zamanda satışların merkezinde olabilirler ve kar elde edebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku