İşte Bitcoin için ‘2’ senaryo… Peki hangisi gerçekleşebilir?

0 1

Bitcoinin 16 bin dolar rallisi kısa sürdü ancak yine de heyecanlı ve zevkliydi. Özellikle piyasanın altcoinleri  bu kısa rallide değer kaybetti. Peki Bitcoinde neler olacak? Ralli devam edecek mi?

Aslında bu basit. Önümüzdeki iki senaryodan birinin gerçekleştiğini göreceğiz

1. Senaryo: Bitcoin dirençleri aşarak daha da yükselecek.

2. Senaryo: Bitcoin biriktirmek için geri çekilecek ve ardından yükselecek

Bitcoinin çöküp düşmeyeceğini merak eden kripto düşmanlarına bir cevap: Bitcoin  çökmeyecek.

İlk senaryo özellikle Bitcoinin son yolculuğunu ve sadece 20 günde nasıl % 40 arttığını düşünürsek pek olası görünmüyor. Yani ikinci senaryo yakında gerçekleşebilecek olan senaryodur ve bu yerel zirvenin geleceği  anlamına gelir.

İşte bun yerel zirvenin 3 nedeni

Tabloya göre en azından şimdilik büyük bir satış baskısı var. Ayrıca Bitcoin için 14.970 $ lık devasa bir satın alma duvarı [6 milyon $] görebiliriz. Ancak aynı seviyede [9 milyon $ lık] dik bir satış duvarı da görülebilir.

Ek olarak satış duvarı BTCUSDT için 12 milyon dolara kadar çıkıyor.

Fonlama oranı

Fonlama oranı bir borsadaki shortlar ve longların sayısını gösterir. Finansman oranı pozitifse bu birçok kullanıcının varlığı satın aldığı anlamına gelir ve bu nedenle bu kullanıcılar short pozisyon alan kullanıcılara ödeme yapar. Negatif fonlama oranı için bunun tersi doğrudur.

Son olarak trend tablosu Bitcoinin ~ 16.000 $ a başarıyla yükseldiğini gösterdi ancak bunu yaparken şimdiye kadar bir geri çekilme kaydetti. Trend tabanlı Fibonacci aracını kullanarak önceki dürtü dalgasının tepesinde olan 13.000 $ seviyesine bir düşüş bekleyebiliriz. Çok daha vahim bir durumda geri çekmenin 12.780 $ dan 0.786-Fibonacci seviyesine inmesini bekleyebiliriz.

Sonuç olarak tüm bu ölçümler yakında bir düşüşün ve yerel zirvenin geleceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku