İşte Bitcoin hacimlerinin en yüksek olduğu 8 ülke…

0 0

Birçok Venezuelalı para devalüasyonuna karşı korunmak için gittikçe artan bir hacimle Bitcoin satın alıyor.

BİTCOİN FİYAT ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Venezuela bir zamanlar tüm kıtada en yüksek yaşam standardına sahip olan Latin Amerikanın en zengin ülkelerinden biriydi. Muazzam petrol rezervleri Suudi Arabistanın bile ötesinde dünyanın en büyük rezervleri… Kaynak zengini bir ülke olan Venezuela Weimar Cumhuriyetinin efsanevi para birimi çöküşünü anımsatan yıkıcı bir ekonomik krize düştü. Aslında Venezuelanın para birimi krizi daha kötü olabilecek risk bile taşıyor…

Ülkenin sorunları petrol fiyatlarının büyük bir düşüş göstermesiyle başladı. Petrol gelirleri eski Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez tarafından kurulan sosyal refah programları için ana fon kaynağıydı. Chavez yoksulluğu ortadan kaldırmak için tasarlanmış yiyecek barınma ve diğer programlar için büyük bağışlar başlattı ve onu Venezüella halkıyla son derece popüler hale getirdi.

Yanlış politika fitili ateşledi

Petrol fiyatları düştükçe sosyal programlar ve sübvansiyonlar ekonomik sorunları daha da şiddetlendirmeye başladı ve hükümet ülkenin yoksullarının çoğunun bağlı olduğu programları kesmek yerine borcu enflasyon yoluyla paraya çevirmeye karar verdi.

Çare Bitcoin mi?

Riskten korunma olarak birçok Venezuelalı servetlerini hükümetin sermaye kontrollerine rağmen daha az enflasyonist bir para biriminde saklamak için rekor miktarda Bitcoin satın alıyor.

Larry Cermak Venezuelanın localbitcoins.com emsal pazarında artan hacimler hakkında tweet attı. Venezuela Bitcoin hacimlerinin kaçak enflasyona karşı bir risk olarak arttığını gören Arjantin Kolombiya Türkiye ve İran gibi diğer “risk altındaki” ekonomilerden çok daha fazla Bitcoin satın alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku