Dijital paranın kullanımı ile ilgili uzman bir ekip kuruldu

0 0

Avrupa Kanada İngiltere Japonya ve İsviçre merkez bankaları kanalıyla dijital paranın kullanım ve misyonuyla ilgili uzman bir ekip kurdu.

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) ile dünyanın önde gelen merkez bankalarının dijital para birimlerinin durumunu değerlendirmek üzere ekip oluşturduğu bildirildi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yapılan açıklamada dijital para birimlerini incelemek için Kanada Merkez Bankası İngiltere Merkez Bankası Japonya Merkez Bankası Avrupa Merkez Bankası Riksbank ve İsviçre Merkez Bankası ile Uluslararası Ödemeler Bankası uzmanlarının içerisinde yer aldığı bir ekip oluşturulduğu belirtildi.

Ekipte yar alanların kendi ülkelerinde dijital para deneyimlerini incelemek bulguları paylaşmak için önemli bir misyon üstlendiklerine vurgu yapılan açıklamada İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe ile Uluslararası Ödemeler Bankası İnovasyon Merkezi Başkanı Benoit Coeurenin eş başkanlık yapacağı ifade edildi.

Merkez Bankaları dijital para ekibi paraların kullanım örneklerini sınır ötesi birlikte çalışabilirlik dahil ekonomik işlevsel ve teknik tasarım seçeneklerini değerlendirirken gelişmekte olan teknolojiler hakkında da bilgi paylaşımında bulunacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku