ApeCoin Topluluğu Tercihini Yaptı! İşte Topluluğun Seçtiği Altcoin!

46

ApeCoin topluluğu, Snapshot tarafından belirtilen verilere göre Ethereum blockchain ekosisteminde kalmaya karar verdiği bildiriliyor. Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun altcoin projesi olan ApeCoin (APE)’in yüzde 54’ünü, projeyi ekosistem içinde tutmak adına kullanıldığı belirtiliyor.

Topluluk bu altcoin projesi ile ilerlemeyi seçti

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Mayıs ayı başlarında, koleksiyon kurucusu Yuga Labs tarafından düzenlenen metaverse ekosistemindeki sanal arazi satışı, yüksek gas fee’ler nedeniyle Ethereum ağını geçici olarak kullanılamaz hale getirdi. Kullanıcıların, aşırı ağ tıkanıklığı nedeniyle bireysel işlemler gerçekleştirmek için binlerce dolar harcamak zorunda kaldıkları bildirildi. Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun metaverse projesi olan The Otherside sonrası da Ethereum ağı üzerinde ödemeler ve işlemler ilgili sorunlar yaşanmıştı. Birçok kişi işlemlerini gerçekleştirmekte zorlanmış ve çok yüksek gas fee’lerle karşı karşıya kalmıştı.

ApeCoin Topluluğu Tercihini Yaptı! İşte Topluluğun Seçtiği Altcoin!

Yuga Labs, devasa NFT projesi ile Ethereum(ETH) ağındaki işlemleri geçici olarak dahi olsa engellediği için özür diledi ve gelecekte yaşanabilecek bu tür sorunları önlemek adına kendi blockchain’lerine geçmek zorunda olduklarını konusunu ön plana getirdiği bildiriliyor. Topluluk üyelerinin çoğu, başka bir zincire geçme durumunun proje adına çok pahalı olacağını ve riskler içereceğini karar verdikleri belirtiliyor. Ethereum (ETH) blockchain ekosisteminin, yıllardır yüksek oranlarda ki gas fee’ler ile mücadele etmeye devam ettiği açıklandı. İlk popüler NFT projesi olarak yer alan CryptoKitties, Aralık 2017 yılında ağı tamamen işlemlere kapatmıştı.

Güncelleme sonrası gas fee’ler de bir değişiklik olup olmayacağı bekleniyor

İkinci en büyük blockchain ağının düzgün bir şekilde ölçeklenmemesi, Solana (SOL) gibi yüksek verimli blockchain ağının yükselmesine yardımcı olduğu bildirildi. Çarşamba günü, Ropsten test ağı, Beacon zinciriyle birleşme işlemini tamamlayarak, ağ adına çok beklenen Hisse Kanıtına (Proof of Stake) geçişinden hemen önce önemli bir gelişimi ve ilerlemeyi tetiklediği işaret ediliyor.

Ethereum’un blockchain’inin enerji tüketimini önemli ölçüde azaltırken, çok beklenen yükseltmenin şu an için gas fee’leri üzerinde önemli bir etkisi olacağını konusu ise beklenmiyor. Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun yerel token’i olan ApeCoin (APE), Mart ayında büyük ve hızlı bir çalışma ile piyasaya sürüldü, ancak token’in yükselişi fazla uzun sürmedi. APE piyasa değeri olarak şu anda 36. sırada yer alıyor. Son 24 saatte yüzde 2,29 oranında düşüşle, 5.84 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku