İşte ABD’lierin Google’da En Çok Aradığı 2 Altcoin!

2.669
Yakın tarihli bir araştırma, 2021’de meme tabanlı kripto para birimlerinin artan popülaritesini bir kez daha ortaya koydu. ABD’de yürütülen ilginç bir araştırma, meme altcoin çılgınlığının devam ettiğinini gösteriyor.

Dogecoin ve Shiba Inu zirvede

Araştırma şirketi The Advisor Coach tarafından yürütülen ve Business Insider tarafından yayınlanan araştırmaya göre, meme tabanlı altcoin Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), 30 ABD eyaletinde Google’da en çok aranan kripto paralar oldu. 2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, Florida, Illinois ve Michigan dahil 23 eyalette en popüler altcoin oldu. DOGE‘ye yönelik ilginin artmasının nedeni Tesla CEO’su Elon Musk da dahil olmak üzere ünlüler tarafından desteklenmesin yanı sıra 2021’de tokenin önemli getirileri olabilir. SHIB, Califonia ve Nevada da dahil olmak üzere yedi eyalette Google’da en çok aranan kripto para birimi oldu. Benzer şekilde, SHIB’nin değerindeki artış, geçen yıl piyasaya çıkmasından bu yana tokenin etkileyici getirilerine bağlanabilir.
Shiba Inu ve BabyDoge Rekabeti Kızışıyor: Hedef 1 Milyon
 
İlginç bir şekilde Bitcoin, Connecticut, Alaska ve Mississippi dahil olmak üzere sadece 10 eyalette en çok aranan kripto para oldu ve genel olarak ikinci sırada yer aldı. Ethereum, sekiz eyalette en çok aranan kripto para birimi olarak üçüncü sırada yer aldı. Dogecoin ile karşılaştırıldığında hem Bitcoin hem de Ethreeum aramalarının düşük olduğunu belirtmekte fayda var. Google aramaları, yıllardır kripto para piyasasında ön çıkan büyük projeleri gölgede bırakan meme tabanlı altcoin projelerine yönelik ilgiyi ortaya çıkardı.

 

Altcoin toplulukları yeni listelemeler bekliyor

Öte yandan, Ethereum’un  da oldukça fazla aranması, köklü kripto para birimlerinin hala güçlü olduğunu gösteriyor. Özellikle, hem Bitcoin hem de Etherum, kurumsal yatırımcıların ilgisini çekerek değer kazandı. Ünlülerin desteğinin yanı sıra, meme tabanlı altcoin projelerinin büyümesi, artan kullanım durumları ve popüler tişlem platformunda listelenmelerine de bağlanabilir. Perakende yatırım uygulamasında listelenen Dogecoin için Robinhood, 2021’de önemli bir itici güç olarak kabul edildi. Aynı zamanda, SHIB topluluğu altcoin’in Robinhood’da listelenmesi için bastırıyor.
Şu anda, her iki altcoin de tüm piyasayı sarsan yüksek oynaklık yaşıyor. Altcoin, piyasa değerine göre ilk 10’daki yerini Avalanche’e kaptırdı. DOGE savunucuları yakında 1 dolara ulaşacağına inanıyor. SHIB, çok önemli 0.000050 dolarlık destek hattını kırmayı hedefliyor. Kayda değer bir nokta, oynaklığın Ekim ayından bu yana ilk kez düşen SHIB sahiplerini etkilediğidir. Daha fazla kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku