İşte 3 yılın zirvesindeki Bitcoin için CEO ve yöneticilerin yorumları…

0 0

Bitcoin fiyatları son zamanlarda oldukça hareketli ve birkaç yılın en yüksek seviyelerine ulaştı. Bitcoin iki yıldan fazla bir süredir en yüksek değerine yükseldi.

CoinDesk verilerine göre dünyanın en önemli dijital para birimi bu öğleden sonra 16.78689 dolara ulaştı.

Bu noktada Ocak 2018den bu yana en yüksek fiyattan işlem gördü ve Mart ayında 2020nin en düşük seviyesi 3.900 doların altına düştüğünden bu yana % 333ten fazla yükseldi.

Analistler bu son kazanımları açıklarken bitcoinde yükselmeye devam etmesine yardımcı olan birkaç faktöre dikkat çekti.

Kripto hedge fonu Strix Leviathanın CEOsu Jesse Proudman bu konuya ağırlık vererek şunları söyledi:

 “Son birkaç hafta içinde kurumsal ilginin artmasıyla sürekli olarak Bitcoinde duyarlılık önemli ölçüde iyileşti.”

Anthony Scaramucci tarafından yönetilen SkyBridge Capital riskli yatırım fonu ile ilgili son haberlere atıfta bulunarak “SkyBridgein Bitcoin yöneticileri arayışıyla ilgili bu sabahki haber geleneksel yöneticilerin BTCye artan ilgisinin bir başka örnek göstergesidir” dedi.

Digital Capital Managementın genel müdürü Tim Enneking Bitcoini çevreleyen duyarlılığın açıkça geliştiğini vurgulayarak benzer bir görüş belirtti.

Ortalama bir Bitcoin yatırımcısının profilinin biraz değiştiğini ve son dönemlerde önemli ölçüde daha kurumsal hale geldiğini belirtti.

Enneking bu gelişmenin “yatırım dinamiğini önemli ölçüde değiştirdiğini” söyledi.

Kripto para borsası OKCoinin COOsu Jason Lau özellikl dijital para alanının kat ettiği ilerlemeyi vurgulayan ek yorumlar yaptı.

“Kurumsal akışın göstergesi olan ralliler ve hareketler hafta içi oluyor” dedi.

Lau “PayPal JPMorgan ve Citibank gibi şirketler katılıyor ve bir varlık sınıfı olarak Bitcoin hakkında yeni bir farkındalık yaratıyor” dedi.

Lau ayrıca şunları ekledi:

“Zincir üzerinde analiz aktif adreslerin bugün ani artış gösterdiğini (son 24 saatte % 124 artış gösterdi) ancak yine de Ocak 2018 seviyesinin yakınında olmadığını gösteriyor.”

“Bu bu sefer daha büyük satın alımları ve belki de kurumsal yatırımları gösteriyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku