Çinli madencilerinin çoğu elektrik faturalarını ödemekte zorluk yaşıyor…

0 0

Çin kripto alanı ve telekomünikasyon alanındaki sürekli kara para aklama ve dolandırıcılık faaliyetlerinin bedeli kripto para birimi madencileri tarafından ödeniyor çünkü bankaların kripto işlemleriyle bağlantılı kartları dondurması madencilerin elektrik faturalarını ödemede zorluk yaşamalarına neden oldu. 

Yerel haber bülteni Wu Blockchaine göre kripto madencilerinin % 74i alıcı tarafta yer alıyor.

Çinde dondurulmuş kripto ile ilgili kartlar

Çin hükümeti kartları dondurmak için ülke çapında bir operasyon yürütüyor. Yasadışı finansal faaliyetleri ve kara para aklamayı ortadan kaldırmayı ve finans ile kripto para birimi endüstrilerine daraltmayı hedefliyor. 

Wu Blockchain “Çin hükümeti kripto ve yasal para birimi değişimini yavaşlatırken Çinli madenciler elektrik faturalarını ödemede büyük bir sorunla karşı karşıya. Ankete katılan madencilerin % 74ü Wuya elektrik faturalarının ödenmesinin büyük ölçüde etkilendiğini söyledi” şeklinde tweet attı.

Çinli madenciler çıkarılan varlığı Çin Yuanı (CNY) ile değiştirmekte güçlük yaşıyor. 

“Hükümetin ülke çapında kart kırma operasyonu nedeniyle kripto yatırımcıları genellikle CNYyi değiştirmemeyi tercih ediyor ancak madencilerin elektrik santraline elektrik ücreti ödemeleri gerektiğinden çıkarılan BTC/ETHyi CNYYE değiştirmeleri gerekiyor.”

Kripto madencileri Çin dışına çıkabilir

Kripto madencilerinin karşılaştığı bu zorluklar ile köşeye sıkışmaları kaçınılmaz gibi görünüyor. Çindeki mağazaları kapatmaya ve Kazakistan ile ABD gibi diğer ülkelere taşınmaya karar vermeleri olasılık içerisinde yer alıyor. Wu Blockchain şunları kabul etti:

“Çok sayıda banka kartı donduruldu ve hatta ağır kayıplar yaşadı. Bu Çinden ABD Kazakistan ve diğer ülkelere kripto para birimi madenciliğinin transferini hızlandıracak.”

Çin teknoloji endüstrisindeki düzenlemeleri sıkılaştırma çabalarını artırıyor. Bu yaklaşım son zamanlarda Çin teknoloji hisselerinin çökmesine neden oldu ve Alibaba Group Holdings Ltd Tencent Holding Meituan ve Xiaomi Corp gibi şirketler etkilendi. 

Bu Çin Devlet Başkanı Xi Jinpingin Ant Groupun kurucusu ve Çinin en zengin ikinci adamı Jack Manın ülkenin inovasyonu engelleyen finansal düzenleme ve bankacılık sistemine karşı yaptığı konuşma sonrasında dünyanın en büyük halka arzını durdurmaya karar verdiği bir zamanda oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku