İşte 2022’de Takip Edilmesi Gereken 5 Metaverse Altcoin

607

2021 yılının sonuna gelirken NFT’lerden sonra metaverse projeleri dikkat çekmeye başladı. Analistler, 2022 yılında bu 5 metaverse altcoin projesine dikkat çekiyor.

 MANA, AXS ve SAND!

Listenin ilk sırasındaki Decentraland (MANA), Ethereum ağı üzerinde çalışan merkezi olmayan bir sanal gerçeklik platformudur. Decentraland evrenindeki oyuncular, geliştirdikleri ve sahip oldukları ögeleri geliştirebilir ve bu ögeleri satarak gelir sağlayabilirler. Decentraland üzerinden arazi satın alınabilir, arazinin kendisi ve üzerine inşa edilen sanal mülkler, Ethereum sözleşmesinde saklanır ve LAND ismi verilen bir NFT halini alır. MANA, anlık olarak 3,07 dolardan işlem görüyor.

Listenin ikinci sırasında gelen metaverse altcoin Axie Infinity, 2021 yılında en çok fiyatı yükselen projelerden biri oldu. Axie Infinity popüler olmasıyla beraber oyun için Ronin adında bir blockchain oluşturdu. Axie Infinity, Axies adlı sevimli canavarlardan oluşan takımları savaşları yapabildiğiniz bir canavar dövüş oyunu olmasıyla beraber AXS, Axie Infinity’nin “yerel token”ıdır. Genel piyasa değeri sıralamasına 36’ıncı sırada olan AXS, anlık olarak 78,16 dolardan işlem görüyor.

Sandbox (SAND), geçtiğimiz yılın en çok kazandıran “coin”lerden birisiydi. Ethereum ağı üzerinde çalışan Sandbox bir Play-to-Earn oyunudur. Oyuncular kendi arazilerini oluşturabilir ve oluşturdukları arazileri istedikleri gibi inşa edip, yönetebilirler. Oyun, ödül kazanmak için görevler, oyunlar ve meydan okumalar içeren deneyimler sunar. SAND, son 24 saatlik süreçte yüzde 10,3 değer kazandı. Anlık olarak 5,14 dolardan işlem görüyor.

Umut vaat eden 2 metaverse altcoin: CHR ve ALICE

Mayıs 2019 yılında piyasa sürülen Chromia (CHR), 411 milyon dolarlık piyasa değerine sahip bir proje. Etherum blockchain’inde çalışan Metaverse projeleri için merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) oluşturmayı kolaylaştıran bir platformdur. Play-to-Earn sistemine sahip blockchain tabanlı bir oyun olan My Neighbor Alice ve Mines of Dalarnia gibi popüler oyunlar dahil olmak üzere birçok oyun Chromia üzerinde oluşturulmuştur. CHR, anlık olarak 0,782125 dolardan işlem görüyor.

Listenin son üyesi ise My Neighbor Alice. Ethereum blockchain’i üzerine kurulu My Neighbor Alice, bir inşa etme oyunudur. My Neighbor Alice ile kullanıcılar; dijital adalar alıp satabilir, aldıkları adada inşa yapabilir, değerli ögeleri toplayabilir ve kullanıcılarla arkadaşlık kurabilirler. Daha önce kriptoarena.com olarak bahsettiğimiz üzere ALICE, My Neighbor Alice’in “yerel token”ı ve şimdilik beta aşamasında olan 322 milyon dolar piyasa değerine sahip olan oyun projesinin tam sürümü, 2022 yılının bahar aylarında çıkmış olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku