İşte 2019 a göre Bitcoin yükselişini tetikleyici farklı faktörler

0 1

2019 yılında Bitcoinin fiyatını 3 bin 150 dolardan 14 bin dolara çıkaran faktörler yeniden gözlenmeye başladı.

Bitcoin Yatırımcıları Fonlarını Neden Borsalardan Çıkarıyor?

Geçen yılın ilk çeyreğinde Bitcoinin fiyatı yaklaşık dört ay boyunca 3.150 ve 4.500 dolar arasında değişiklik gösterdi. Borsalardaki BTC girişi azalmaya başladığında kripto para birimi toparlanmaya başladı. Üç ay içinde BTC yüzde 250 artışla 4.000 dolardan 14.000 dolara yükseldi.

Bitcoin 2019un başlarında yaşanan borsalara BTC giriş hacmindeki azalmayı gördü. En yüksek fiyatlı kripto para biriminin borsalara girişindeki azalmayeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteren uzun vadeli göstergelerle örtüşüyor. Gold Cross ve Puell Multiple gibi makro göstergeler 2019un başında görülen büyük bir boğa koşusuna işaret ediyor.

BTCnin aşırı alınıp alınmadığını veya aşırı satıldığını ölçmek için madenci gelirine bakarak dolaşımdaki arzı dikkate alan bir hesaplama yöntemi olan Puell Multiple değeri BTC için 04te seyrediyor. Bitcoin Aralık 2019un ortalarında 3.150 dolarken 03e kadar bir düşüş gösterdi.

Arz odaklı bu veri Bitcoinin kısa vadede başka bir küçük geri çekilme görebileceğini belirtiyor. Ancak orta vadede Bitcoinin büyük bir yükseliş görmesi bekleniyor.

Puell Multiple Bitcoinin aşırı satım seviyelerine yaklaştığını gösteriyor.

Bitcoin yakın zamanda yedinci Gold Crossu kaydetti. Son altı Gold Crossdan üçü uzun vadeli büyük bir harekete yol açtı.

İki uzun vadeli üstel hareketli ortalama (EMA) çizgisi birbirini geçtiğinde Gold Cross oluşuyor. Genellikle BTC keskin bir satış sürecinden hızlı bir şekilde toparlandığında bu durum görülüyor.

Bitcoin tarihte yedinci gold crossu görüyor

Önceki yıllarda yaşanan yükselişlerden farklı iki değişken var…

Bitcoinin devam eden yükselişi son iki yılda görülen önceki rallilerden temel ve yapısal olarak farklılık taşıyor.

Bu kez vadeli işlem piyasasında yüksek kaldıraçla ticaret yapan yatırımcılardan ziyade Bitcoinin yükselişine öncülük eden çok sayıda bireysel yatırımcı ve kurum var.

Uzun pozisyonlarda sıkışma riski düşük seyrederken önümüzdeki aylarda artış eğilimine işaret eden makro göstergeler Bitcoinin orta vadeli fiyat eğilimi için olumlu bir faktör olarak kabul ediliyor…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku