İşte 100 milyon varlığı yöneten şirketin kripto para portföyü

0 6

Varlıkları toplam varlığı 100 milyon doları aşan yatırım şirketi Morgan Creek Capitalin kurucusu ve CEOsu Mark Yusko Ripple ve Stellardan neden kaçındıklarından bahsetti.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Morgan Creek Capital geleneksel yatırım araçlarına odaklanan bir şirket olsa da Morgan Creek Digital iştiraki ile kripto para birimlerine de yatırım yapıyor.

Portföyün büyük kısma Bitcoin’de

Şirketin ayrıca Morgan Creek Digital içinde 10 farklı kripto para biriminden oluşan bir endeks fonu var. Bu fondaki en büyük pay yüzde 807 Bitcoinde.

Bitcoin dışında Ethereum Bitcoin Cash Litecoin EOS Tezos Dash Cardano Ethereum Classic ve Zcash var. Şirket XRP ve XLMyi hariç tutsa da fondaki piyasa değeri olan en iyi 10 kripto para biriminin çoğunu elinde bulunduruyor.

Yusko neden bu iki kripto para biriminden uzak durduklarını açıkladı. Thinking Crypto Youtube kanalı ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Morgan Creek CEOsu çoğu merkezi şirketler tarafından kontrol edildiği için bu varlıklara yatırım yapmadıklarını söyledi (sırasıyla Ripple ve Stellar Geliştirme Vakfı).

Yusko sadece XRP ve XLMye değil benzer her şeye aynı yaklaşımla hareket ettiklerini belirtti. CEO XRP ve XLMnin Bitcoin veya Ethereumda olduğu gibi serbestçe ticarete konu olmadığını savunuyor. Yusko ayrıca Ripple dağıtım modelini değiştirirse Morgan Creekin XRPyi karşılayacağını da vurguladı.

Şirketin Dijital Varlık Endeksi Fonu Bitwise ile ortaklaşa 2018 yılında kuruldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku