İşte 100 milyon varlığı yöneten şirketin kripto para portföyü

İşte 100 milyon varlığı yöneten şirketin kripto para portföyü
  • 12 Nisan 2020

Varlıkları toplam varlığı 100 milyon doları aşan yatırım şirketi Morgan Creek Capital'in kurucusu ve CEO'su Mark Yusko, Ripple ve Stellar'dan neden kaçındıklarından bahsetti.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Morgan Creek Capital, geleneksel yatırım araçlarına odaklanan bir şirket olsa da Morgan Creek Digital iştiraki ile kripto para birimlerine de yatırım yapıyor.

Portföyün büyük kısma Bitcoin’de

Şirketin ayrıca Morgan Creek Digital içinde 10 farklı kripto para biriminden oluşan bir endeks fonu var. Bu fondaki en büyük pay yüzde 80,7 Bitcoin'de.

Bitcoin dışında Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS, Tezos, Dash, Cardano, Ethereum Classic ve Zcash var. Şirket, XRP ve XLM'yi hariç tutsa da fondaki piyasa değeri olan en iyi 10 kripto para biriminin çoğunu elinde bulunduruyor.

Yusko neden bu iki kripto para biriminden uzak durduklarını açıkladı. Thinking Crypto Youtube kanalı ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Morgan Creek CEO'su, çoğu merkezi şirketler tarafından kontrol edildiği için bu varlıklara yatırım yapmadıklarını söyledi (sırasıyla Ripple ve Stellar Geliştirme Vakfı).

Yusko, sadece XRP ve XLM'ye değil, benzer her şeye aynı yaklaşımla hareket ettiklerini belirtti. CEO, XRP ve XLM'nin Bitcoin veya Ethereum'da olduğu gibi serbestçe ticarete konu olmadığını savunuyor. Yusko ayrıca, Ripple dağıtım modelini değiştirirse Morgan Creek'in XRP'yi karşılayacağını da vurguladı.

Şirketin Dijital Varlık Endeksi Fonu, Bitwise ile ortaklaşa 2018 yılında kuruldu.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

morgan creek capital ile ilgili her şey

İşte 100 milyon varlığı yöneten şirketin kripto para portföyü

İşte 100 milyon varlığı yöneten şirketin kripto para portföyü

Varlıkları toplam varlığı 100 milyon doları aşan yatırım şirketi Morgan Creek Capital'in kurucusu ve CEO'su Mark Yusko, Ripple ve Stellar'dan neden kaçındıklarından bahsetti. BİTCOİ...

  • 12 Nisan 2020
Mark Yusko: Her Yatırımcının Elinde Biraz Bitcoin Olmalı

Mark Yusko: Her Yatırımcının Elinde Biraz Bitcoin Olmalı

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, 22 Mayıs’ta CNBC ile yaptığı röportajda her yatırımcının elinde biraz Bitcoin’in (BTC) olması gerektiğini söyledi. Yusko geçmiş demeçler...

  • 24 Mayıs 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.