İşsizlik, Büyük Buhran dan daha hızlı artıyor

0 5

Pomp olarak da bilinen Morgan Creek Digitalin kurucu ortağı Anthony Pompliano 18 Temmuzda mevcut ekonomik durum ve geleceği hakkında konuşan bir YouTube canlı yayınına katıldı.

Pomp “Büyük Buhranın başlangıcı olan 1929da % 31 işsizlik vardı – rekor düşüktü – ve bu işsizlik % 31den % 85in üzerine ardından da iki yıl içinde % 15in üzerine çıktı. Sonuç olarak işsizlik pistinde Büyük Buhrandan bile daha fazla hızlandık ” dedi.

Tradingeconomics verilerine göre Nisan 2020de ABD %14.7 işsizlik görürken Ocak ayında % 3.6 artış gösterdi.

COVİD-19 ulusal bir kaosa neden oldu

Hükümetin covid-19 önleme tedbirleri Mart 2020de harekete geçti ve vatandaşları evde kalmaya çağırırken geçici olarak işletmeleri kapattı. Pomp bu tür önlemler ve endişelerden önce ABDnin patlayan bir ekonomiye ev sahipliği yaptığını söyledi.

Sayısız işletme geçici olarak kapandı işçiler para akışının durduğunu gördü. Takip eden günlerde ve aylarda ABD hükümet güçleri durdurulan ekonomiyi desteklemek için çeşitli sermaye enjeksiyonlarını devreye soktu.

Pomp” piyasaya likidite pompalayarak varlık fiyatlarını şişirdiler “ dedi. Borsa COVİD-19 ile ilgili düşüşünden bu yana dramatik bir geri dönüş yapmış olsa da ekonomi hala Haziran ayında yayınlanan % 11.1 işsizlik rakamlarıyla gösterilen bir mücadele durumunda kalıyor.

Kripto hala tehlike içerisinde

Sektördeki insanlar kriptografinin ana sistemin dışında yaşadığını söylemek isteseler de dijital varlıklar ekonomiden etkileniyor. Kriptonun mantıksal olarak daha az insanın işsizlik sonucu daha küçük ücretler alması durumunda yatırım yaptığını görebileceği tahminler arasında yer alıyor.

Bununla birlikte mantığın aksine kripto ana pazarların önünde yükselen iyi bir performans sergiledi. Tarihsel olarak varlık zaman zaman geleneksel pazarları izlerken diğer durumlarda kendi yolunu takip etti. Yükselen bir borsa ve 2020 düşük seviyesinden yükselen bir kripto piyasası göz önüne alındığında işsizlik rakamlarının şimdilik daha az etki yarattığı düşünülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku