İsrailli Dev Varlık Yöneticisinin 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Ortaya Çıktı

0 21

Bitcoin’e para akıtan uluslararası şirketler arasına İsrailli dev varlık yöneticisi Altshuler Shaham da katıldı. Şirket, 2020’nin ikinci yarısında Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla lider kripto para biriminde 100 milyon dolar ayırdı.

1990 yılında kurulan Altshuler Shaham, 2020 itibarıyla 50 milyar doların üzerinde AUM ile İsrail’in en büyük yatırım devleri arasında yer alıyor. Yerel kaynaklara göre, firma 2020’nin sonunda Bitcoin’e oldukça yüksek seviyede fon ayırdı. Şirketin, dünyanın en büyük BTC fonu olan Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yaptığı ortaya çıktı. Böylece İsrailli kurumsal bir şirketin kripto para birimine para yatırdığını ilk kez kamuoyu ile paylaşılmış oldu.

Altshuler Shaham’ın eş CEO’su Gilad Altshuler, geçen yılın ikinci yarısında lider kripto para biriminin fiyatının 21.000 dolar civarında işlem gördüğü sırada 100 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirtti. Bitcoin’in şu anda 55.000 dolar civarında işlem gördüğünü baz alındığında şirketin bu büyük yatırımından yüzde 160’lık bir kazanç sağladığı çıkarımında bulunulabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku