İspanyol Turizmi Kripto Paraları Benimsemeye Devam Ediyor!

0 47

İspanya, dünya turizminin en önemli merkezlerinden bir tanesi. İbizia, Tenerife, Kanarya Adaları, Barselona ve Benidorm gibi turizm şehirleri büyük bir hızla kripto paraları benimsemeye devam ediyor. Bu kervana Sevilla şehri de katılyor. Şehrin önde gelen iki ünlü oteli, kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayacaklarını açıkladı. Hotel Bécquer ve Hotel Kivir, müşterilerin dijital varlıklarla rezervasyon yapmasına izin vererek, kripto paraları benimseyen futuristik hoteller grubuna katıldı.

İspanyol gazetesi Diario’ya göre, her iki otel de müşterileri için kripto ödeme ağ hizmetini sağlamak için yerel borsa Criptan ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. 134 odalı olan Hotel Bécquer ve 31 odalı Hotel Kivir, şehrin en önemli  otelleri arasında yer alıyor.

Borsa ile ortaklık yapan beş yıldızlı otellerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Her iki otelin genel müdürü Alejandro Rodríguez, koronavirüs’ten ağır bir şekilde etkilenen turizm sektöründe gelecekte kripto paraların yaygın olarak benimsenmesi konusunda iyimser:

”Turizm sektörünün, bu yeni ödeme yöntemini benimsemesi hem ekonomi için hem de İspanyol turizminin geelceği için çok önemlidir.”

Anlaşmaya göre, Criptan kripto para ödemelerini işleyecek ancak her iki otel de paranın tamamını euro olarak alacak.

Salgın Kripto Para Benimsenmesini Artırıyor

Criptan’ın yöneticileri Diario’ya, Bécquer ve Kivir gibi otellerdeki bu tür bir entegrasyonun, amacı “Avrupa’da güvenliği artırmak, yeniliği teşvik etmek ve bankacılık hizmetlerinin yeni teknolojilere adaptasyonunu desteklemek olan elektronik ödeme hizmetlerinin Avrupa düzenlemesi PSD2’yi takip ettiğini söylediler.”

Rodriguez ayrıca, pandeminin neden olduğu ekonomik kriz otelcileri yeni segmentleri hedeflemeyi düşündürdüğünden, gelişen teknolojileri takip etmek için iş modelinin yeniden yapılandırılmasından da söz etti.

Sevilla’daki bir belediye, sakinleri ve tüccarları koronavirüs kaynaklı ekonomik krizin etkilerinden korumak için  kendi kripto para birimini çıkardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku