İşe yangın yeri haline gelen piyasalardaki son durum

0 0

Yeni koronavirüsün yayılmasıyla ABDnin ve diğer küresel ekonomilerin geleceği ile ilgili endişeler arttıkça düşen hisse senedi fiyatları ve ham petrol fiyatları ile yen ve doların değer kaybetmesi hızlanıyor. Satış emirleri birçok finansal ürünü sular altında bıraktı ve Bitcoin ve diğer kripto pazarlarına yayıldı.

Bitcoin kritik seviyenin de altına

Bitcoin her gün ani bir düşüş nedeniyle 800.000 yen işaretinin altına düşerek 5 Ocak 2020den bu yana iki ay içinde ilk kez 700.000 yen seviyesine ulaştı. Sadece üç gün içinde fiyat 200.000 yenden fazla düştü. Bundan sonra biraz iyileşti ancak 800.000 yen hattında geliyordu.

İLGİNÇ VERİ… DÜŞÜŞE RAĞMEN BİTCOİN’DEKİ KONUMLAR ARTIYOR… TIKLAYIN

New York borsası 9 Martta söndü Dow Jones Industrial Average 2013 yılında düştü ve şimdiye kadarki en büyük düşüşü kaydetti ve hisse senedi fiyatlarını aniden düşerek ticaret “devre kesici” önlemlerini geçici olarak durdurdu. Sistem 2013 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana ilk önlemdir.

Buna ek olarak Nikkei Hisse Senetleri Ortalaması her gün düştü. 10 Martta nihayet 19.000 yen seviyesinin altına düştü ve yaklaşık iki yıl 11 ayda ilk kez 18.000 yen seviyesine ulaştı.

Yeni koronavirüs de döviz kurunu etkiledi ve yen ABD dolarına karşı değer kazandı. 9 Martta dolar 102 yen seviyesinin altına indi ve geçici olarak 1/101 dolar seviyesine ulaştı. Bu rekor yen takdir için üç yıl ve dört ay içinde ilk kez oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku