İran’dan Bitcoin madenciliği için yeşil ışık…

0 0

Orta Doğu ülkesi bazı uyarılar eşliğine büyük ölçekli Bitcoin madencilik merkezleri inşa etmek için elektrik santrallerinin taşma kapılarını açtı.

İran elektrik santrallerinin ülkede büyük ölçekli Bitcoin madenciliği operasyonları yürütmesine izin verdi.

İlgili tarafların üç maddeye uymaları gerekecek.

Bazı kuruluşlar zaten Bitcoin madenciliği ile ilgili girişimde bulunmaya başladı.

Yerel yayın Irna Newse göreen büyük enerji santrali operatörlerine büyük Bitcoin madencilik üniteleri kurma ve işletme izni verdi.

İran ulusal elektrik kurulu başkanı Mostafa Rajabi Mashhadi ve yönetim organı Tavanirin santrallerin tüm düzenlemelere uymaları gerekli lisansları almaları ve sübvansiyonlu elektrik kullanmamaları koşuluyla Bitcoin madencilik tesislerini işletebileceğini söyledi.

Bu hareket İrandaki yetkililerin Bitcoin madenciliği ve borsalarını canlandırmak gibi ekonomik büyüme için daha yeni yollara yönelmesiyle ortaya çıkıyor.

Mashhadi: ‘Ancak bu vatandaşlarını dezavantajlı hale getirmenin bedeli olmayacak. Elektrik arzının halk için önem arz ettiği bir durumda tarım ve sanayi sektörlerine verilen tarifeleri kötüye kullananların 9 bin dolardan fazla Bitcoin üretmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Mashhadi ayrıca İranın en ucuz elektrik tarifelerine sahip olduğunu; kazançlarını en üst düzeye çıkarmak için genellikle ucuz güç serin iklimler ve emek arayan Bitcoin madencilerine büyük faydalar sağlayacağını belirtti.

Talepler şimdiden akmaya başladı. Elektrik kurulu sözcüsü Bitcoin madencilik birimlerinin kurulması için zaten 14ten fazla “büyük” teklif aldıklarını söyledi. Tüm taraflar İrandaki üç ilin tüketimine eşdeğer 300 Megawattın üzerindeki verileri istedikleri belirtildi.

Bu arada Mashhadi yasadışı Bitcoin madencilerinin yasal sonuçlarına katlanacaklarını ve bu birimleri açığa çıkaranlara 10 milyon Rial (240 $) ödül verileceğini açıkladı.

Bitcoin madenciliği İran için potansiyel bir nimettir. Iran ekonomisi ABD gibi uluslararası hükümetler tarafından uygulanan yaptırımların olumsuz sonuçlarında büyük oranda etkilenmektedir..

Iran bitcoin fırsatını heyecanla karşıladı. Bakanlar kurulu Bitcoin madenciliğinin yılda 85 milyar doların üzerinde para çekebileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku