Bitcoin, günümüz ekomik sistemi için neden gerekli?

0 0

Bugün kripto para birimlerinin giderek artan büyümesini ve popüleritesini görüyoruz. Bunun nedeni senenin başından beri devam eden 2020de küresel istikrarsızlığın yeni bir aşamasıdır. Coronavirus durgunluk ve şimdi ABDdeki kitlesel protestolar insanları para depolamak biriktirmek ve yatırım yapmak için alışılmadık yollar aramaya zorluyor.

Kimse Coronavirüs için hazır değildi. Pandemi ekonomik sistemleri yeniden şekillendirme ihtiyacını yarattı ve buna bağlı olarak dünya ekonomisinin birçok kesiminde sorunlara aracılık etti. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle insanlar sosyal ve politik olayları daha keskin bir şekilde algılamaya başladı. Toplumsal gerilim dünya çapında hiç olmadığı kadar artıyor.

Coronavirus sadece yeni zorluklar yaratmadı aynı zamanda daha önce düşünmediğimiz veya gözümüzü kapattığımız modern dünyanın kötü taraflarını da da ortaya çıkardı. Gezegenimizin doğal kaynaklarının dağıtımı için adil bir sistemin olmaması insanlara koşulsuz gelir sağlamayı imkansız hale getirmekte ve sağlık hizmetlerinde eşitsizleğe yol açmaktadır. Dünya iş organizasyonu sistemi çalışanların evden çalışma sistemine hızlı bir şekilde dönüştürülmesi için hazır değildir. Dünyanın belirli bölgelerindeki endüstrilerin yoğunlaşması tüketicilerin bir dizi ürüne erişmesini zorlaştırdı.

Yukarıda belirtilen tüm problemler bugün zaten yeni teknolojilerle çözmek mümkün: blockchain yapay zeka 3D yazıcılar dronlar alternatif ve artırılmış gerçeklik cloud teknolojileri ve diğerleri. Bu teknolojilerin hayata uygulanmasındaki temel engel önde gelen kapitalistler lobisi. Etkilerini kaybetme korkusu nedeniyle teknolojik ve finansal devler teknolojilerin çeşitli şekillerde kullanılmasını engelliyor. Krize rağmen bu tür grupların sadece servetlerini çoğalttıklarını belirtmek gerekiyor.

En iyi araç

Kripto para birimleri dürüstçe kazanılan parayı artırmak için en iyi araçtır. Daha önce finansal araçların şeffaflığı bürokratik yasal tedbirlerle garanti ediliyordu. Bununla birlikte insan faktörü nedeniyle kırılganlıkları vardı. Bugün teknoloji bürokrasinin yerini aldı ve buna ek olarak insan faktörünü ortadan kaldırdı PayPal ile BTC değişimini hızlandırdı ve ara seviyelerde para kaybetme ihtiyacını ortadan kaldırdı.

Ancak SEC kripto para birimlerini menkul kıymetler olarak sınıflandırır ve onları aynı karmaşık prosedürlere tabi tutmaya zorlar bu tıpkı modern bir arabaya semer vurmak gibi saçma bir şey.

Günümüzde hemen hemen tüm yaşam alanlarının para kazanma ve metalaşma süreci var: iletişim hareket bilgi alma vb. Aynı zamanda dar bir teknolojik devler çemberi bu süreçte üretilen paranın çoğundan faydalananlar haline geliyor. Gerekli ve gerçek ürünü yaratan başarılı başlangıçlar bile devlerden birine satılmayı veya daha sık olarak refahlarına hizmet etmeyi arzuluyor. Kurumsal platformlarda ve araçlarda çalışan diğer tüm şirketlerden bahsetmiyoruz bile.

Kripto para birimi böyle bir ekonomik sistemden kurtulmanızı sağlar. Büyük bir rakibe haklarını satmadan girişiminizi büyütmek için para toplama fırsatı sunar. Kriptografik bir anonim şirket sınırsız sayıda yatırımcıdan oluşabilir. Aynı zamanda tüketicileri kendilerini hissedarlar olarak dahil edebilir böylece faaliyetlerinden faydalanabilirler. Sonuç olarak da “tüketicinin sömürüsü”ne son verilmiş olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku