İran’dan Bitcoin madenciliği için yeşil ışık…

Abone Ol
İran’dan Bitcoin madenciliği için yeşil ışık…
Serkan Aydın
 • 31 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Orta Doğu ülkesi, bazı uyarılar eşliğine, büyük ölçekli Bitcoin madencilik merkezleri inşa etmek için elektrik santrallerinin taşma kapılarını açtı.

  İran, elektrik santrallerinin ülkede büyük ölçekli Bitcoin madenciliği operasyonları yürütmesine izin verdi.

  İlgili tarafların üç maddeye uymaları gerekecek.

  Bazı kuruluşlar zaten Bitcoin madenciliği ile ilgili girişimde bulunmaya başladı.

  Yerel yayın Irna News'e göre,en büyük enerji santrali operatörlerine büyük Bitcoin madencilik üniteleri kurma ve işletme izni verdi.

  İran ulusal elektrik kurulu başkanı Mostafa Rajabi Mashhadi ve yönetim organı Tavanir'in santrallerin tüm düzenlemelere uymaları, gerekli lisansları almaları ve sübvansiyonlu elektrik kullanmamaları koşuluyla Bitcoin madencilik tesislerini işletebileceğini söyledi.

  Bu hareket, İran'daki yetkililerin Bitcoin madenciliği ve borsalarını canlandırmak gibi ekonomik büyüme için daha yeni yollara yönelmesiyle ortaya çıkıyor.

  Mashhadi: ‘Ancak bu, vatandaşlarını dezavantajlı hale getirmenin bedeli olmayacak. Elektrik arzının halk için önem arz ettiği bir durumda, tarım ve sanayi sektörlerine verilen tarifeleri kötüye kullananların 9 bin dolardan fazla Bitcoin üretmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

  Mashhadi ayrıca, İran'ın en ucuz elektrik tarifelerine sahip olduğunu; kazançlarını en üst düzeye çıkarmak için genellikle ucuz güç, serin iklimler ve emek arayan Bitcoin madencilerine büyük faydalar sağlayacağını belirtti.

  Talepler şimdiden akmaya başladı. Elektrik kurulu sözcüsü, Bitcoin madencilik birimlerinin kurulması için zaten 14'ten fazla “büyük” teklif aldıklarını söyledi. Tüm taraflar, İran'daki üç ilin tüketimine eşdeğer 300 Megawatt'ın üzerindeki verileri istedikleri belirtildi.

  Bu arada Mashhadi, yasadışı Bitcoin madencilerinin yasal sonuçlarına katlanacaklarını ve bu birimleri açığa çıkaranlara 10 milyon Rial (240 $) ödül verileceğini açıkladı.

  Bitcoin madenciliği, İran için potansiyel bir nimettir. Iran ekonomisi, ABD gibi uluslararası hükümetler tarafından uygulanan yaptırımların olumsuz sonuçlarında büyük oranda etkilenmektedir..

  Iran, bitcoin fırsatını heyecanla karşıladı. Bakanlar kurulu, Bitcoin madenciliğinin yılda 8,5 milyar doların üzerinde para çekebileceğini söyledi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  İran kripto para ile ilgili her şey

  İran’dan Bitcoin madenciliği için yeşil ışık…

  İran’dan Bitcoin madenciliği için yeşil ışık…

  Orta Doğu ülkesi, bazı uyarılar eşliğine, büyük ölçekli Bitcoin madencilik merkezleri inşa etmek için elektrik santrallerinin taşma kapılarını açtı. İran, elektrik santrallerinin...

  • 31 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.