Doların tekrar yükselmesi, Bitcoin’in düşme riskini artırıyor

0 279

ABD doları Temmuz ayındaki Federal Rezerv toplantısından sonra yaşam belirtileri göstermeye başladı ve bu Bitcoinindeki fiyat gerilemesini daha da kötüleşebilir.

Doların değerini diğer rezerv para birimleri karşısında izleyen dolar endeksi önceki gün yüzde 1 artışla 93 bine çıktı. Bu iki aydaki en büyük tek günlük artış.

Bitcoin ile USD arasındaki korelasyon tarihsel olarak zayıftı ancak geçen ay yatırımcılar alternatif güvenli liman varlıkları aradıkça bu oran yükseldi.

Veriler dolar endeksinin 97den 92ye düşerken Bitcoinin 17 Ağustosa kadar dört hafta içinde 9 bin  dolardan 12 bin 400 dolara yükseldiğini gösteriyor.

Ancak geçen hafta güçlenen dolar karşısında Bitcoin bu hafta başlarında düşeşe geçti.

ABD dolarında devam eden toparlanma Bitcoin için daha fazla kayıp yaratabilir ancak doların sürdürülebilir bir toparlanması hala olası görünmüyor. Ekonomiyi canlandırmak için faiz oranları dibe vuracak ve Fedin daha radikal parasal önlemlere yönelme zorlanma şansını artıracak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku