İnsanlar neden diğer kripto para birimleri yerine Bitcoin i seçiyor?

0 0

Kripto para birimleri modern çağın en büyük icatlarından biridir bunu inkar etmek mümkün değildir. Online işlemleri anında tamamlamamızı ve bu süreçte çok para tasarrufu yapmamızı sağladılar. Peki nasıl? Herhangi bir banka veya hükümet tarafından kontrol edilmezler bu nedenle kripto para birimleriyle alım satım yaparken insanlar uygulanan tüm ekstra ve gizli ücretlerden kaçınırlar. Sadece bu değil yatırımcılar da tamamlanan her işlemde belirli bir düzeyde anonimlikten yararlanır.

Bugün en popüler kripto para birimi Bitcoindir. 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma adıyla geçen bilinmeyen bir kişi tarafından oluşturuldu. Bu kişinin 40lı yaşlarında bir erkek olduğu söyleniyor ve birçoğu onun Japon ya da Çinli olduğuna inanıyor.

Bitcoin dünyadaki milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır ve bu onu piyasadaki en baskın kripto para birimi yapmaktadır. Bitcoin gibi binlerce para biriminin olduğu bir dünyada birçok kişi bunun nasıl bu kadar çok insan için en iyi seçim olduğunu merak ediyor. Bazı nedenlere bir göz atalım.

İstikrar

Bitcoinin neden en iyi seçim olduğunun ilk nedeni kripto para biriminin piyasadaki en istikrarlı coin olmasıdır. Çok sayıda online işletme ve küresel marka Bitcoini bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor bu yüzden düşmesi ve istikrarsız hale gelmesi neredeyse imkansız.

Bitcoinin düşüş yaşadığı zamanlarda bile birçok yatırımcı için en iyi seçenek olarak kaldı ve yüksek değerini korudu. Bu kripto para birimi çöktükten ve yaklaşık 5.000 $ değerinde olduktan sonra 2018de ve 2019un ortalarında gerçekleşti. Şimdi bu değer Bitcoin standartlarının altında bu yüzden düşüş olduğunu belirttik ancak yine de diğer tüm kripto para birimlerinin çok ötesinde.

Ayrıca Bitcoin satın alabileceğiniz satabileceğiniz ve takas edebileceğiniz birçok güvenilir platform vardır. En saygın platformlardan biri bitcoin storm. Bu site yüksek kârlı AI destekli algoritmalar üretir ve platformunun kullanımı kolaydır. Dünyanın dört bir yanından binlerce insan burada işlem yapıyor ve bunların büyük bir çoğunluğu destekleri sayesinde büyük miktarda kar elde etti.

Kurumsal ilgi

Bitcoini diğer kripto para birimlerinden ayıran ve istikrarına katkıda bulunan bir diğer önemli etken de kurumsal ilgidir. Açıklamamıza izin verin. Kripto para birimlerinin büyük bir çoğunluğu dünyanın birçok yerinde hala yasa dışıdır. Bitcoinde durum böyle değil. Bitcoin dünyanın hemen hemen her yerinde kabul görmektedir.

Sadece bu da değil bazı hükümetler potansiyelini tam olarak kullandı ve bir adım daha ileri gitti. Kendilerine kar getirmesi umuduyla bu kripto para birimiyle yatırıma başladılar. Kurumsal ilgi ve yasallığı sayesinde Bitcoin çok daha istikrarlıdır dolayısıyla değeri artmıştır dolayısıyla hemen hemen her tüccar için daha iyi bir seçenektir.

Değer

Son olarak insanların neden Bitcoin ile işlem yapmaya bu kadar hevesli olduklarına dair en iyi seçenekten bahsetmek istedik : BTCnin değeri. Bu kripto para birimi piyasadaki açık ara en değerli olanıdır. Şu anda bir Bitcoinin değeri 13.000 dolar civarında duruyor ve bu diğer tüm kripto para birimlerinden çok daha fazla.

Bitcoin 2017de birkaç gün içinde zirveye ulaştı ve 27 Aralıkta tarihteki en büyük değerine ulaştı. Bu süre zarfında değeri 19.000 doların üzerindeydi. Piyasa aşıldıktan sonra Bitcoin yukarıda belirtilen istikrarsız dönemden geçti ancak sadece bir yıl sonra stabilize oldu ve tekrar yükselmeye başladı.

Bugünlerde pek çok uzman Bitcoinin daha da yükseleceğine ve muhtemelen 2017 değerinde rekor kıracağına inanıyor. Birkaç gösterge onları bu sonuca götürür. Volatilite oranı son zamanlarda ikinci en düşük seviyesindeydi. Dahası Bitcoin çok daha azalıyor kurumsal ilgi 2017deki faiz oranından çok daha fazla ve hash oranı sabitleniyor.

Tüm bu faktörlerin bir araya gelmesi uzmanların Bitcoinin başka bir zirveye ulaşacağına inanmasına neden oluyor. Son bir buçuk yıldır değerinin sürekli arttığını düşünürsek bu şaşırtıcı değil. Uzmanların çoğu Bitcoinin değerinin zirveye çıkacağına ve 20.000 doları aşacağına inanıyor ancak bazıları 50.000 dolara kadar çıkabileceğine inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku