Bu eğilim yakında Bitcoin i uçurabilir

0 0

Bitcoin dün görülen keskin düşüşün ardından şu anda konsolide ediyor

Kripto para birimi hem boğaları hem de ayıları teknik görünümüne darbe vuran bir çıkmaza girdiği için ivmeden yoksun.

BTCnin 13.800 $ da böylesine sert bir ret görmesinin ana nedenlerinden biri dün ABD Doları değerinde görülen ani bir artıştan kaynaklanıyor

Bu piyasa genelinde şok dalgaları gönderdi ve BTCnin konsolide ettiği direnci kırmasını engelledi.

Bir analist Bitcoinin USD değeriyle sürekli ters ilişkisinin olumlu bir şey olduğunu çünkü muazzam makro zayıflık belirtilerini ifade ettiğini belirtiyor.

Bitcoin ve kripto piyasası dünkü elden çıkarmanın son birkaç gün ve haftalarda görülen yükseliş trendine ciddi bir darbe vurmasıyla şu anda ivme kazanmak için mücadele ediyor.

Alıcılar 13.000 $ ın altında sürekli bir kırılmaya karşı ateşli bir şekilde savundular ve bu seviyedeki her düşüş önemli satın alma baskısıyla karşılanıyor.

Yakın vadede BTCyi daha yükseğe göndermeye yardımcı olabilecek bir faktör ABD Doları ile ters korelasyonudur.

Bir analiste göre bu 13.800 $ dan bu kadar sert bir düşüş görmesinin bir parçası olsa da fiat para biriminin makro zayıflığı Bitcoin için roket yakıtı görevi görebilir.

Boğalar satış basıncını karşılamaya çalışırken Bitcoin konsolide oluyor 

Bitcoin şu anki fiyatı olan 13.130 $ da % 1in biraz üzerinde işlem görüyor. Bu son gün boyunca işlem gördüğü fiyat civarındadır.

Ayıların onu 13.000 $ ın altına itmeye yönelik her girişimi ciddi bir satın alma baskısıyla karşılandı ve boğaların kısa vadeli trendi üzerinde kontrol için hala mücadele ettiğini gösteriyor.

Bir sonraki eğiliminin nerede olacağı bir şekilde ABD Doları Para Endeksine (DXY) bağlı olabilir  çünkü artan volatilitesi Bitcoini etkilemeye başlıyor.

Analiz: Zayıflayan dolar Bitcoin fiyatını uçurabilir

Bir analist piyasanın yakın vadede nereye gidebileceğine dair düşüncelerini paylaşırken iyimser bir görünüm sundu.

DXY tarafından görülen zayıf bir teknik yapıya işaret ederek bunun Bitcoini destekleyebileceğine dikkat çekiyor.

“Dxynin hala makro düşüş eğiliminde olduğunu ve aksini söyleyenlerin yanılacağını düşünüyorum. Bu btc için iyidir ancak yol boyunca düşüşler yaşayacağız ”dedi.

 Önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoinin eğilimi boğaların ayılara karşı üstünlük sağlayıp sağlayamayacağına bağlı olabilir ancak DXY büyük ölçüde Bitcoinin makro eğilimini belirleyebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku