‘İnsanlar nakitten Bitcoin e geçecek’

0 0

Unchained Capital iş geliştirme başkanı Parker Lewis hükümetlerin daha fazla teşvik verilebileceğinie dair açıklamalarınınn daha fazla Bitcoin (BTC) alma zamanının bir işareti olarak gördüğünü söyledi.

Morgan Creek Digitalin kurucu ortağı Anthony Pomplianoya verdiği mülakatta Lewis; “Her yeni teşvik paketi haberi duyduğumda hemen Bitcoin alıyorum. Bu benim yeni anahtar kelimem ve görünüşe göre her hafta Bitcoin satın alıyorum” dedi.

ABD HÜKÜMETİ HARCAMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana ABD hükümeti pandeminin ekonomik etkileriyle mücadele için çok sayıda önlem aldı. Fed’in faizleri ışık hızıyla indirmesi varlık alımlarını artırması ve çeşitli kredi programları açmasının yanında hükümet de 2. trilyon dolarlık dev teşvik paketi dahil olmak üzere bir dizi önlem aldı. Bu tedbirlerle piyasa tabiri caizse likiditeye boğuldu.

ABD Hazine Bakanı Mnuchin Temmuz’da kongreden başka bir teşvik yasası geçirmeyi planladıklarını söyledi. Bu Trump yönetiminin planladığı 1.1 trilyon dolarlık altyapı paketi olabilir.

Para basma ve enflasyon. Trilyon dolarlık borçlanma… Lewis bu tür faaliyetlerin ne kadar sürebileceğini sorguladı ve ekosistemi desteklemek için gerektiğinde mevcut trilyon dolarlık borçların devam edebileceği sonucuna vardı.

Sonuçta dışarıdan bakıldığında Fed için doların maliyeti sadece kağıt ve mürekkep kadar.

İNSANLAR NAKİTTEN BİTCOİNE GEÇECEK

Lewis “Sistemdeki borç miktarı ve kaldıraç derecesi tehlikeli bir denge olsa da aslında sistemi bir arada tutuyor aynı zamanda çökmesine neden oluyor” dedi.

Lewis parasal gevşemenin insanların dolar ihtiyacına bağlı olarak nakit değerinin sağlam kalmasına yardımcı olduğunu belirtti. Lewis; “Sonuçta zamanla sisteme sağlamaya devam etmeleri gereken dolar miktarının borç miktarına göre daha az ve daha az kıt hale geldiği bir duruma gireceksiniz ve herkes Bitcoine gitmeyi seçecek” dedi.

Lewis “Yeterli sayıda kişi BTCye girer ve dolar talebinin düşmesine neden olursa bu parasal gevşeme döngüsü nihayetinde bozulur” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku