İngiltere’deki Kripto Para Karşıtlığı Büyüyor! Dev Bankadan Şok Karar!

0 106

Kripto paralar tüm dünyanın yeni gözdesi olmaya adayken, kripto para karşıtlığı da yerinde saymıyor. Geçtiğimiz haftalarda İngiliz bankası HSBC’nin Bitcoin (BTC) karşıtlığı medyaya yansımıştı. Bu nedenle, İngiltere merkezli bankaların kripto paralara mesafeli durdukları biliniyor. Bu kervana katılan en son İngiliz bankası NatWest oldu.

İngiltere merkezli banka, kripto para ile ödeme kabul eden ticari müşterilerine hizmet vermeyeceğini duyurdu.

Bankanın yönetim kurulu üyesi ve risk komitesi başkanı Morten Friis, konu ile ilgili Guardian’a konuştu. Bankanın “ihtiyatlı bir yaklaşım” sergilediğini ve tüketicilerin tüm para birimlerini kaybetmeye hazır olduklarını söyleyen İngiltere düzenleyicisinin tavsiyelerini yakından izleyeceğini belirten yönetici, bu kararlarının “temkinli bir yaklaşım” olarak ele alınması gerektiğini ve kripto paralar ile ilgilenen müşterilere hizmet verme konusunda iştahlı olmadıklarını söyledi.

Friis ayrıca kripto paraları ‘yüksek riskli” olarak tanımlarken, gelişmeleri yakından takip edecekelrini ekledi.

NatWest’in bu tutumu, kısa süre önce banka, kredi kartları ve nakit ile yapılan ödemelerin yanı sıra kripto para birimi ödemelerini kabul etmeyi planlayan büyük müşterileri geri çevirmek anlamına gelebilir. Bu tür planları olan önemli şirketler arasında etik kozmetik firması Lush, ofis paylaşım şirketi WeWork ve elektrikli otomobil devi Tesla yer alıyor.

İngilliz Bankaları Temkinli 

ABD’li bankaların kripto paralara ısınmaya başladığı bir dönemde İngiltere’nin dev bankaları bu alana karşı yasaklayıcı bir tavır sergilemeye devam ediyor.

Morgan Stanley, Goldman Sachs ve Jp Morgan’ın pastadan pay almak için yarıştığı bir ortamda HSBC ve Natwest’ten biz bu oyunda yokuz açıklamaları geliyor.

Şimdilik daha dar bir alanda hareket kabiliyeti bulan kripto para ekosistemi ana akım olma yolunda hızla ilerledikçe diğer aktörlerinde oyunda dahil olması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku