Avrupa Birliği (AB) Dev Kripto Para Borsasına İnceleme Başlattı!

0 145

Kripto para borsası Todex’te meydana gelen dolandırıcılık iddiaları ile sarsılırken, Avrupalı regülatörler kripto para borsası Binance’ın Avrupa Birliği  menkul kıymet kurallarına uyup uymadığını inceleme kararı aldı. Regülatörler Binance’nin hisse senedi tokenlerinde işlem yapılmasına izin verirken, menkul kıymetler kurallarına uyup uymadığını inceleyecek.

Financial Times’in haberine göre, İngiltere Finansal Yürütme Otoritesi (FCA), hisse tokeni ürününü anlamak için Binance ile birlikte çalış yürüttüklerini belirtti. Ürün ve hizmetlerin FCA kurallarına uygun olup olmadığının belirlenmesinde Binance ve üst yönetim ekibinin sorumlu olduğunu da vurguladı.

Hisse Senedi Tokenleri ile Komisyonsuz İşlem 

Geçen hafta yapığı açıklamada, Binance hisse senedi tokenlari ile komisyonsuz işlem yapılacağını duyurmuştu. Şu an ise sadece Tesla hisselerinin alım-satım işlemlerinin komisyonsuz olarak yapılabileceğini açıklamıştı.

Devasa kripto para borsasıi 14 Nisan tarihinde Coinbase’in hisse senetlerinin Nasdaq’da işleme açılmasının ardından Coinbase hissesi ile desteklenen “COİN” token’ını platformunda listeleyeceğini duyurmuştu. Token’laştırılmış Coinbase hissesi, COIN/BUSD işlem çiftiyle alınıp satılabiliyor.

Binance’ın web sitesinden yapılan açıklamada ise piyasa talebine yanıt vermek için daha fazla hisse senedi tokeni ve özelliği listeleneceği belirtildi. Bu işlemler için de Binance, FTX ve Bittrex Global’in de iş birliği içinde olduğu Alman finans firması CM Equity AG ve İsviçre merkezli tokenizasyon şirketi Digital Assets AG ile anlaştığını da duyurmuştu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku