İngiltere’de Giderek Artan Irkçılık Sonunda Buna da Neden Oldu!

0 84

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA) Salı günü yaptığı açıklamada, heyecan arayan genç insanların yüksek riskli kripto varlıklara ve borsalara yatırım yapmak için çevrimiçi uygulamalara yöneldiğini söyledi.

FCA, araştırmasından elde edilen bulguların, yeni, daha genç ve daha çeşitli bir tüketici grubunun kripto paralar gibi yüksek riskli yatırımlara dahil olduğunu gösterdiğini söyledi. FCA, bu yeni gurubun, 40 yaşın altında, Siyahi, Asyalı, Hint veya diğer azınlık etnik kökene ait olduğunu bildirdi.

İnsanları karantina nedeniyle evde kalmaya zorlayan ve işssizliğin tavan yaptığı salgın sırasında çevrimiçi ticaret de arttı.

FCA yaptığı açıklamada, “Araştırma, birçok yatırımcı için yatırım heyecanını yaşamak gibi bir nedenin yanı sıra, Avrupa’da giderek artan eşitsizlik ve ırkçılığın, ekonomik zorluklar çeken azınlık ve göçmenlerin yatırım kararlarının arkasındaki temel nedenler olduğunu ortaya çıkardı.” dedi.

Şok edici bir rapor, etnik azınlıkların çoğunun son beş yılda işyerinde ırkçılağa uğradığını ve ırkları nedeniyle işverenleri tarafından haksız muameleye maruz kaldıklarını ortaya koydu.

Manchester Üniversitesi’nden Stephen Ashe, günlük çalışma hayatlarının çeşitli yönleriyle ilgili soruları kapsayan, 5 binden fazla beyaz olmayan İngliz vatandaşıyla anket yaptı.

Yanıtlar şok ediciydi, etnik azınlıkların yüzde 70’inden fazlası son beş yılda işyerinde ırkçılağa uğradığını ve yaklaşık yüzde 60’ı ırkları nedeniyle işverenleri tarafından haksız muameleye maruz kaldıklarını söyledi. Katılımcıların neredeyse yarısı, ırkçılığın işlerini yapma yeteneklerini olumsuz etkilediğini ve neredeyse yarısının ‘sözlü taciz ve ırkçı şakalara’ maruz kaldığını bildirdi.

Bu raporda vurgulanan işyerinde ırkçılık biçimlerinin çoğu aslında nefret suçlarıdır. Katılımcıların, üçte biri zorbalığa ve duyarsız sorgulamaya maruz kaldıklarını, kadınların yaklaşık yüzde 15’i ve erkeklerin yüzde 8’i ırk ayrımcılığının işlerini bırakmalarına neden olduğunu belirtti

Kurum Yüksek Risklere Karşı Önlem Alıyor

Avrupa ve Birleşik Krallık’taki düzenleyiciler, rekor seviyelere yükselen Bitcoin gibi son derece değişken varlıklar nedeniyle, tüm paralarını kaybetme riskleri hakkında tüketicilere birkaç uyarıda bulunmuştu

FCA  tüketici müdürü Sheldon Mills, “Bazı yatırımcıların, genellikle çevrimiçi reklamlar veya yüksek basınçlı satış taktikleri yoluyla, kendileri için uygun olmayab yüksek riskli ürünleri satın almaya teşvik edilmesinden endişeleniyoruz,” dedi.

FCA, Salı günü, yatırımcıları, tüketicilerin yatırım yapmadan önce kendilerine sorması gereken temel soruları içeren yüksek getirili yatırımlar web sayfasına yönlendirerek “yatırımcıları korumak” için bir kampanya başlattığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku