İngiltere Merkezli Yatırım Şirketi, Bitcoin Madenciliği için 1 Milyon Sterlin Topladı

0 16

İngiltere merkezli yatırım şirketi Clear Leisure kripto para birimi sektöründeki planlarını sürdürmek için 1 milyon sterlin (1.4 milyon dolar) topladı.

AIMde listelenen yatırım şirketi Clear Leisure planlı harcamalar öncesinde 1 milyon sterlin (1.4 milyon dolar) topladığını açıkladı. Fonlar Bitcoin madencilik faaliyetlerini genişletmek için kullanılacak.

Toplanan fonlar Clear Leisureın bulut madenciliği operatörleri ile sözleşmeler imzalama ve İtalyada bir Bitcoin madencilik operasyonunun kurulumunu finanse etme planlarını “hızlandırmasını ve genişletilmesini” sağlayacak. Şirket ayrıca Sırbistandaki mevcut kripto para altyapısını genişletmeyi ve Bitcoin madenciliği için yenilikçi donanım çözümlerinin geliştirilmesine yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Şirket madencilik çiftlikleri için rüzgar enerjisi ve hidroelektrik santralleri dahil olmak üzere farklı yenilenebilir enerji kaynaklarına da yatırım yapmayı düşünüyor.

Yakın zamana kadar Clear Leisure’ın yatırım faaliyetlerinin çoğu İtalya merkezliydi ve ağırlıklı olarak eğlence ve gayrimenkul sektörlerini kapsıyordu. Şirket stratejik bir şekilde odağını teknoloji sektörüne kaydırdı ve Blockchain ve Yapay Zeka teknolojilerine odaklandı. Bitcoin madenciliği operasyonlarına yatırım yapma kararı Clear Leisureın gelişen kripto para endüstrisinden yararlanmasına yardımcı olma potansiyeline sahip. Öte yandan şirket Bitcoin madenciliği zorluğunun son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla sektördeki diğer oyuncuların sert rekabetiyle karşı karşıya kalacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku