İNGİLTERE MERKEZ BANKASI, ÖZEL FİRMALARA, DAĞITILMIŞ CÜZDANLARA AÇIK İSKAN SİSTEMİNİ AÇTI

0 0

İngiltere Bankası bitcoin üzerinde düşüşe devam ediyor ancak merkez bankası özel ödeme sistemlerine izin vermek için sistemini revize etme planlarını açıkladı.Buna platform ile arayüz oluşturmak için blokchainlere ve diğer dağıtılmış defterlere dayalı olanlar dahil.

İİngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney Perşembe günü Londradaki Mansion Houseda yaptığı konuşmada yaptığı açıklamada bankanın “her zaman bel kemiği” olarak hizmet veren Gerçek Zamanlı Brüt Anlaşma Sisteminin (RTGS) “iddialı bir inşasını” yürüteceğini açıkladı.

Yenilenen RTGS özel ödeme platformlarının sınır ötesi ödemeler için bile doğrudan merkez bankasının sistemine bağlanmasına izin verecek.Özellikle blokajları içeren ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) kullanan platformların olduğunu belirtti.

RTGS yeniden dağıtılıyor böylece dağıtılmış defterleri kullanan yeni özel ödeme sistemleri sistemimize kolayca bağlanabiliyor.Yeni sabit altyapımız hayal gücünüzü geleceğe taşıyacak toptan pazarlarda bir dizi potansiyel yeniliği ve kurumsal bankacılık ve perakende hizmetleri açacak ”

Artık bankaların parasını korumak için merkez bankası parasına erişemeyeceksiniz.

Geçen yıl Blockchainin başlangıç ​​noktası olan Ripplein merkez bankaları arasındaki ödemeleri senkronize edecek bir iç denetleme sistemini denemeye çalışmasıyla ortaklık kurdu.Test Ripple’in XRP tokenını veya blockchain teknolojisini içermiyordu.Ve banka RTTyi desteklemek için DLTnin “yeterince olgun olmadığı” zamanda sona erdi.

Bu artan DLT açıklığına rağmen Gov Carney bitcoin’in en ateşli eleştirmenlerinden biri olarak kaldı.Bu yılın başlarında bitcoinnin akranlarıyla birlikte para birimi olarak “başarısız” olduğunu ve daha fazla yönetmelikle atlatılması gerektiğini söyledi.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku