BİTCOİN FİYATI 6,700 DOLARA YÜKSELDİ,MARKET BİTHUMP SALDIRISINDAN SONRA 8 MİLYAR DOLAR KURTARMA EKLEDİ

0 0

Dün 20 Haziranda Güney Kore’nin en büyük kripto işleminin yapıldığı Bithumbın haklenmesinden sonra kripto para piyasasında 10 milyar dolardan fazla para silindi.Bugünkripto piyasası Bitcoinin küçük kazancını takip eden değerlemesine 8 milyar dolar ekledi ve 24 saat içinde Bithumb hackinden kurtuldu.

Kurtarmada neler var?

20 Haziranda Bitcoin Ethereum Ripple ve Bitcoin Cash gibi önemli kripto para birimleri pazarın hafifçe düşmesiyle yüzde 2 oranında azaldı. Bu durum tokenlerin ve küçük kripto para birimlerinin aşağı yönlü hareketinin önderliğinde gerçekleşti.

Küçük düzeltme Bithumb hack tarafından açıkça tetiklendi. Buda kripto-para piyasasının durumunu derhal durdurak Bitcoinin kısa vadeli halini 6300 dolardan 6700 dolara çıkardı.Hem küresel kripto-para piyasasında hem de Güney Korenin döviz piyasasında yatırımcılar Bithumb hackinin kısa vadeli bir düşüş eğilimine yol açabileceği korkusuyla dijital varlıkların satılmasını başlattı.

Ancak Bithumb ekibi hemen resmi bir açıklama yaptı;

Yaklaşık 30.000.000 dolar değerinde kripto para birimlerinin çalındığını kontrol ettik.Çalınan kripto paralar Bithumbdan karşılanacak ve tüm varlıklar şu anda soğuk cüzdanlara aktarılıyor.

2017 yılında net kârdan 300 milyon dolardan fazla para elde eden şirket için 30 milyon dolar büyük bir para değil.Ancak açıklamadan sonra Bithumb çeşitli sosyal medya platformlarından geri çekildi.

Dün çoğu analist kripto-para piyasasının kısa vadeli eğilimine ilişkin olarak BTC ve ETHnin pozitif hareketi nedeniyle son derece iyimserdi. BTC ayrıca 6.000 $ lık işaretin altına düşerek 6200 ABD doları seviyesinden göreli olarak hızlı bir şekilde geri döndü.

BTC nereye gidebilir?

Yine de tüm kripto-para piyasasının düşük olması nedeniyle ayıların piyasanın kontrolünü kaybettiği sonucuna varmak zor.Ancak geçtiğimiz 9 gün boyunca BTC ardışık günlük satın almalar ile bir miktar hız kazandı.BTC 29 Mayıs – 8 Haziran ve 17 Mayıs – 21 Mayıs tarihleri ​​arasında kısa vadeli iyimserlik göstermişti.Ancak hacim eksikliği nedeniyle tetiklenen büyük satışlar BTCnin 8000 $ seviyesinden sürekli olarak düşmesine yol açtı.Önümüzdeki günlerde 6.800 $ ın altında bir satış gerçekleşirse BTCnin 6.000 $ ın altına düşmesi hala mümkündür.Eğer BTC 7000 dolara yükselirse ve bu bölgedeki temel direnç seviyesini kırarsa BTCnin orta vadeli bir ralli başlatması mümkün olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku