İngiltere mali otoritesinden kripto para firmasına uyarı

0 0

İngilterenin mali otoritesi Çin merkezli bir kripto para yatırım şirketinden hizmetinin reklamlarını Londra Metrosundan kaldırmasını istedi.

İngiltere Mali Yönetim Kurumu’nun (FCA) reklamlarını kaldırmasını istediği firmanın adı Zeux… Firma sabit yüzde 5 getiri ile tasarruf planına yer veren reklamlar verdi. Ancak This is Money sitesi yatırımların kripto para birimine dönüştürüldüğünü ve yatırım için Çine gönderildiğini ve bu durumun (yatırım için Çin’e sermaye gönderildiği) reklamlarda belirtilmediğini iddia etti.

This is Money sitesinin iddialarına yönelik FCA’dan yapılan açıklamada; “Bu tartışmalar devam ederken söz konusu firma 4 Ocakta ürünün yeni müşterilere satışının askıya alınması ile web sitesi sosyal medya ve ürünün ulaşım ağındaki kamu reklamları dahil olmak üzere ürünle ilgili tüm pazarlama faaliyetlerinin durdurulmasını kabul etti” ifadeleri kullanıldı.

Ancak haberlere göre firmanın reklamları Londra metro sisteminde hala yer “yaygın” olarak bulunuyor.

Bu duruma ise FCA “Firma görüşmelerimiz devam ederken ürünün yeni müşterilere satışını durdurmayı kabul etti” yanıtını verirken Zeux kurucusu ve CEO’su Frank Zhou “ağın boyutu göz önüne alındığında” reklamların kaldırılmasının biraz zaman aldığını söyledi.

Ancak site reklamların iki hafta önce kaldırılmış olması gerektiğini savunuyor ve bu konuda haber yapmaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku