İngiltere kripto türevlerini yasakladı

0 1

İngiltere FCA bir yıl süren değerlendirmeden sonra perakende kripto türevlerini yasakladı

Birleşik Krallıkın finansal davranış Otoritesi tarafından yayınlanan kararda ülkedeki şirketler artık perakende müşterilere vadeli işlemler opsiyonlar ve borsada işlem gören banknotlar veya etnler gibi kripto para birimi türev ürünleri sunamayacaklar.

Karar düzenleyicinin bu ürünleri yasaklamayı önermesinden neredeyse tam bir yıl sonra geldi. FCA tarafından yayınlanan bir bildiride düzenleyici kripto para birimi türevlerinin “oluşturdukları zarar nedeniyle perakende tüketiciler için uygun olmadığını ” iddia etti.”

Karar dayanak olarak “Değerleme için güvenilir bir temele sahip olmadıkları” endişeleri de dahil olmak üzere kötüye kullanım ve finansal suçlara maruz kaldıkları ve son derece uçucu oldukları endişeleri üzere çeşitli nedenler gösterildi…

Belirtilen diğer motivasyonlar arasında “perakende tüketiciler tarafından kripto para birimlerinin yetersiz anlaşılması” ve perakende yatırımcıların bu ürünler için “meşru bir yatırım ihtiyacı” olmadığı iddiası yer alıyor.

Yasak Ocak ayında yürürlüğe girecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku