İngiltere, Britcoin İle Kripto Para Testlerine Başlayabilir!

0 45

İngiltere Merkez Bankası, Birleşik Krallık’ta ulusal bir kripto para biriminin kullanabilirliğini test amacıyla, merkez bankası dijital para biriminin (CNDC) geçici testlerine başladı. İngiltere Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Merkez Bankası ve Hazine Bakanlığı, CBDC çalışmaları için ortak bir görev gücü kuruyor.

Belgeye göre, görev gücü dört temel amaca hizmet edecek:

  • Potansiyel bir ulusal dijital para biriminin sunabileceği amaç ve hedeflerin, fırsatların ve risklerin araştırılmasını denetlemek.
  • Tasarım özelliklerinin analizini yönlendirmek için, belirlenen hedeflere ulaşmak için ulusal bir dijital para birimi sunmak.
  • İngiltere merkez bankası dijital para birimi için hayati deney ve test değerlendirmesini desteklemek.
  • Yenilikçi düşünceyi sürdürmek için dünyadaki diğer merkez bankası dijital para birimlerindeki gelişmeleri takip etmek ve izlemek.

Ancak test aşaması devam ederken, hükümetin ülkeye merkezi bir dijital para birimi getirmek isteyip istemediğine henüz karar vermediğini belirtmekte fayda var. Bir UK CBDC devam ortaya çıkarılırsa, mevcut finans sistemini baştan aşağı değiştirmek yerine geleneksel finans yöntemleri ile çalışacak bir CBDC planı var.

“Hükümet ve İngiltere Bankası, Birleşik Krallık’ta bir CBDC’yi uygulamaya koyup koymama konusunda henüz bir karar vermedi ve bunu yapmanın faydaları, riskleri ve pratiklikleri konusunda paydaşlarla geniş çapta etkileşimde bulunacaklar. Bir CBDC, onları değiştirmek yerine nakit ve banka mevduatları ile birlikte var olacak yeni bir para biçimi olacaktır; Hükümet, nakitin Birleşik Krallık’ta milyonlarca insan için önemli olmaya devam ettiğini kabul ediyor ve nakde erişimi korumak için yasa çıkarmayı taahhüt ediyor. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku