İngilizler Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapmadıkları İçin Pişmanlar!

0 19
Yakın zamanda yapılan bir ankete göre Birleşik Krallık merkezli yatırımcıların yaklaşık üçte biri, Bitcoin (BTC) kervanına zamanında girme şanslarını kaçırdıklarına inanıyor ve bu yüzden tamamen piyasanın dışında kalmayı tercih edeceklerini söylediler. Yine de, lider kripto para biriminin boğa koşusunu durdurmadığına ve bu yıl 70 bin dolara hatta 140 bin dolara kadar devam edeceğine inanıyorlar.
İngiltere düşünce kuruluşu Parliament Street ve bağımsız anket şirketi Censuswide tarafından derlenen araştırma, 2 bin katılımcıya kripto para endüstrisine ilişkin görüşlerinin ve algılarının zamanla nasıl değiştiğini sordu.
Anketin sonuçlarından biri, katılımcıların yüzde 37’sinin hisse senetleri gibi daha “geleneksel” varlık sınıflarının “şu anda yatırım yapmak için çok riskli” olduğuna inandığını gösterdi. Katılımcılar, Covid-19 salgınının ve ekonomi üzerindeki etkisinin, bu değişikliğe neden olduğunu belirtirken, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin faydalarını vurguadılar
Sonuç olarak, kripto para birimi ve özellikle Bitcoin, bir yatırım varlığı olarak giderek daha meşru bir seçenek haline geldi. Katılımcıların yüzde 29’u, en son Bitcoin boğa koşusundan önce kripto para birimine yatırım yapmayı asla düşünmedikleirni, ancak şimdi yatırım yapmayı düşündüklerini ortaya koydu”
Ancak, katılımcıların yüzde 30’u, Ekim 2020’den bugüne kadar BTC’nin değerini yaklaşık altı kat artırdıktan sonra “Bitcoin trenini kaçırdıklarını” düşündükleri söyledi.

Tesla Faktörü

İlginçtir ki, anket katılımcılarının yüzde 25’i, 2020’nin başında tüm varlıklarını BTC’ye taşımış olsalardı, ortalama olarak 1,4 milyon dolardan fazla kar elde edeceklerini belirtti.

Araştırma ayrıca, Tesla’sının bu yıl Şubat ayında BTC’ye yatırım yapmasının tüm kripto para birimi endüstrisinin meşruiyetini artırdığını açıkladı. Daha önce bildirildiği gibi, elektrikli araç devi, lider kripto para birimine 1,5 milyar dolar tahsis etti. O zamandan beri, çok sayıda şirket ve kişi dijital varlığı açıkça  övdü.
 Katılımcıların yüzde 24′ Teslanın yatırımından sonra “kripto para birimine yatırım yapmanın daha güvenilir” hale geldiğini vurguladı.
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku