Bitcoin (BTC) Bir Pizzacıyı Daha Zengin Etti

0 73

Bitcoin (BTC) satın alan kurumsal yatırımcılar, manşetlere hükmederken, nispeten daha küçük yatırımcılar da dijital varlık kervanına katılıyor.

Başka bir Bitcoin-pizza hikayesinde, küçük bir pizza işletmesi sahibi, kendisinin ve eşinin geçen yıl Bitcoin’e 200 bin dolar yatırım yaptığını açıkladı. Küçük yatırımları onlara yüzde 900’lük bir kar getirdi.

Greg Hathorn ve eşinin hikayesi, Bitcoin’in uzun vade’de yatırımcılarını nasıl zengin edebileceğinin bir kanıtı. Hathorn, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un Square’in 170 milyon dolarlık Bitcoin yatırımını onayladığı bir tweet’in altına yorum yapmış ve şunları söylemişti:

”Ben bir pizzacıyım ve Bitcoin’e 200 bin dolar yatırdım. Merak ediyorum, benim gibi kaç işletme daha Bitcoin’e yatırım yapacak? Bence birçoğu!”

Bir restoran sahibi olmasına rağmen, Hathorn’un bilgi teknolojileri alanında bir geçmişi var. Ona göre, aklı her zaman dijital varlıklar ve blockchain teknolojisinde kaldı. Hattorn şunları ekledi: “Bu teknolojiler İnternetin bugüne kadarki en akıllıca kullanımını temsil ediyor ve geleneksel finansmanı sarsacak olumlu bir değişim yaratıyor.”

Neden Bitcoin? 

Lider kripto para birimine yatırım yapma kararı, geçen seneki Covid-19 salgınının ardından geldi. Ve bir borsadan satın almak yerine Grayscale aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih etti.

Crypto Potato haber sitesine konuşurken Hathorn, Bitcoin yatırım kararının nedenini açıkladı:

”Peki neden Bitcoin? Cevap gayet basit, para biriktirmek için çok çalıştığım ve biriktirdiğim paranın değerinin uçup gitmesi beni hem maddi hem de psikolojk olarak bitirir.  Amerikan işçisinin değerini ve emeğini bir matbaa hızına düşüren politikacılara ve merkez bankalarına da güvenmiyorum. Bitcoin bu sorunları tek başına çözüyor”.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku