İngiliz Şirket ten Ripple a (XRP) Önemli Destek!

0 0

Kullanıcıların kendi platformunda kripto para depolamasına ve ticaretine izin veren Birleşik Krallık merkezli bir sıcak cüzdan şirketi olan GateHub Ripplein SEC ile yasal sorunlar yaşadığı bir dönemde şaşırtıcı bir destek açıklamasıyla gündeme düştü. 

Platform tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre GateHub SECin Ripplea yönelik davanın sonuçlanmasına XRPyi bir “menkul kıymet” olarak sınıflandıran nihai bir karar verilinceye veya SEC tarafından bir faaliyetten men kararının resmi olara duyurulmasına kadar XRPyi listelemeye devam edecek. 

 Şirket “XRP Sahiplerine Duyuru” başlıklı bir blog gönderisinde şunları bildirdi:

XRPnin ABDde geçerli olan “Howey” testi kapsamında bir menkul kıymet olduğuna asla inanmadık. XRPyi öncelikle değeri ödemelerde ve borsada kullanımına dayanan bir hizmet token olarak kabul görüyoruz. Ripple Labs veya üst düzey yöneticilerinin uygunsuz piyasa davranışlarına şahsen şahit olmadık.”

GateHubın kararı XRPyi platformlarından tamamen kaldırmayı veya askıya almayı seçen birkaç cüzdan şirketi ve borsası tarafından alınan kararla tamamen çelişiyor.

GateHubın 2014 yılında özellikle XRP kripto para birimi için özel olarak inşa edildiğinden beri yani  en başından beri XRP savunucusu olduğunu belirtmekte fayda var. Daha sonra BTC ETH ve USD dahil olmak üzere diğer birçok kripto para için destek ekledi.

Japonyadan da Destek Var

Aslında benzer bir tutum XRPyi savunma amaçlı açıklama yapan Rippleın uzun vadeli ortağı olan Japonya merkezli SBI Holdings tarafından da sergilendi

Japon SBI ve GateHubın Amerika Birleşik Devletlerinin yetki alanı dışında faaliyet göstermesi nedeniyle coğrafyanın bu noktada bu kararlarda önemli bir rol oynadığı söylenebilir.

ABD merkezli en büyük kripto borsası olan Coinbase XRP alım satımının askıya alındığını duyuran ilk borsalardan biriydi ve 19 Ocaktan itibaren tam askıya alma işleminin yürürlüğe girmesi için geçen ay sadece sınırlamalar getirmişti. Binance U.S XRP ticaretinin askıya alınmasının13 Ocaktan itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Bununla birlikte birkaç borsadan çıkarılmış olmasına rağmen XRPnin fiyatı SECin Ripplea karşı açtığı dava haberinin ardından çökmesinden bu yana biraz toparlandı. Diğer bir yandan oldukça düşük likiditeye sahip kripto para birimi ticareti ile birçok yatırımcı ticaretle ilgili riskler konusunda uyarıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku