İngiliz Şirket Neden 15 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldığını Açıkladı

0 0

Bitcoin (BTC) yatırımları ile bilinen Ruffer Investment Company şirketin bu yılki performansı hakkında hissedarlara gönderilen bir raporda  yeni Bitcoin yatırım stratejisini açıkladı.

Ruffer şu anda çoklu strateji fonunun yaklaşık yüzde 25ini Bitcoine tahsis etti. Bu bir ekonomist ve kripto para analisti olan Alex Krügere göre 15 milyon dolarlık bir satın alma anlamına geliyor.

Bununla birlikte İngiltere merkezli varlık yöneticisi Rufferin yan kuruluşu açıklamada şunları söyledi:

Bitcoine yatırımımız şu anda portföyün yaklaşık yüzde 25ine eşittir. Bunu dünyanın başlıca para birimlerinin devam eden devalüasyonuna karşı küçük ama etkili bir sigorta poliçesi olarak görüyoruz.

 Ruffer Investment Company Bitcoinin şirketin “çok daha büyük” altın yatırımlarını ve “enflasyona bağlı tahvilleri” çeşitlendirdiğini iddia etti. Londra merkezli firma Bitcoinin bazı para ve piyasa risklerine karşı bir koruma görevi gördüğünü de söyledi.

Ancak 30 Kasım itibarıyla yatırım şirketi 620 milyon dolarlık portföyünden altın ve ilgili hisse senetlerine yüzde 67 oranında pay ayırdığını bildirdi.

Kurusal benimseme giderek artıyor

Bitcoinin son rallisi kripto para piyasasına olan ilgiyi artırdı ve BTC birkaç önemli yatırımcıyı cezbetti. Kripto para ve blok zinciri yatırım şirketi Pantera Capital PayPalın kripto para piyasasına katılma kararının Bitcoin rallisini yönlendirmeye yardımcı olduğunu söyledi. Firmanın tahminlerine göre Squarein Nakit Uygulaması ile birlikte PayPal tüm yeni basılan Bitcoinlerin yüzde 100ünden fazlasını satın alıyordu.

Son zamanlarda Grayscale yönetim altındaki varlıklarda 13 milyar doları  aştı ve Grayscale ekibinin yalnızca Bitcoinden 115 milyon dolardan fazla para kazandığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku