İngiliz İstatistikçinin Bitcoin Raporu Büyük İlgi Gördü
İngiliz İstatistikçinin Bitcoin Raporu Büyük İlgi Gördü

İngiliz İstatistikçinin Bitcoin Raporu Büyük İlgi Gördü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İngitere’de istatistik kurumunda görev yapan bir uzmanın yayınladığı yakın tarihli bir blog yazısı, büyük ilgi çekti. Ekonomist Scott Waygood tarafından hazırlanan rapor, Bitcoin (BTC) için iyimser bir tablo ortaya koyuyor.

 Bitcoin, önümüzdeki aylarda zirveye doğru yol alacak

Yatırımcıların mevcut fiyat düşüşü konusunda endişelerini dile getirdiği bir zamanda Waygood, portföyünü Bitcoin alarak genişlettiğini ve son bir yılda fiyat değerinde yüzde 70’lik bir artış kaydettiğini ortaya koyuyor. Uzman, raporunun yatırım tavsiyesi olmadığını savunurken, Bitcoin’in uzun vadede devasa bir fiyat artışı görmeye hazır olduğunu da iddia ediyor. Rapor, ” Uzun vadeli tarihsel fiyat trendlerine bakıldığında, son fiyat düşüşü ve ardından gelen toparlanma, Bitcoin fiyat hareketinin normal bir parçası. Bunu akılda tutarak ve geçmiş verilere dayanarak, önümüzdeki aylarda döngü zirvesine doğru devasa bir yükseliş hareketi bekleyebiliriz.” ifadesine yer verdi.
Peter Schiff, Bitcoin (BTC)’de Yaşanan Düşüşün Asıl Sebebini Açıkladı
 
Waygood tarafından hazırlanan Bitcoin raporu, Birleşik Krallık hükümetinin kripto para karşıtlığı göz öününde bulundurulduğunda ilginç bir gelişme olarak yorumlanabilir. Ülkede kripto para yatırımcıları ile hükümet arasında çok fazla sürtüşme yaşandı. Geçtiğimiz yıllarda İngiltere, kripto para birimlerinin kullanımını sınırlama konusundaki tutumunu sertleştirdi. Bir haftadan kısa bir süre önce, ülkedeki kripto borsaları, vergi dairesine zorunlu dijital hizmet vergisi ödemeye zorunlu hale getirildi.

 İngiltere, kripto para karşıtlığına devam ediyor

   Bitcoin, yüksek oynaklığı ve riskleri nedeniyle eleştirilirken, kripto para karşıtlığı da hız kesmiyor. ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, Ulusal Güvenlik Bölümünden yetkililerle birlikte Washington DC’de Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel ile bir toplantı yaptı. Bu önemli toplantıda her iki taraf da kripto paralar yoluyla işlenen “yasadışı suçlara daha fazla odaklanmayı” kabul etti. ABD Adalet Bakanlığı tarafından açıklandığı üzere, kripto para birimi ve fidye yazılımı kullanımının yanı sıra ulusal güvenliğe yönelik ortaya çıkan tehditler hakkındaki diyaloğu sürdürmek için son dönemde ülkeler daha fazla iş bilriği yapmaya başladı. Ülkde Bitcoin ve diğer kripto paralara ilgi büyük ancak politik baskı devam ediyor.

Kripto para birimleri, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi amaçlayan ve bu nedenle kripto yasağını destekleyen Britanyalıların sayısı dikkate alındığında ülkede riskki bir konumda bulunuyor. İngiltere, yatırımcıları ve halkı Bitcoin hakkında daha fazla eğitmek için milyonlarca Sterlin harcıyor. Ülke ayrıca son zamanlarda büyük bir bütçe ile kripto para ekibi kurdu. Merkez Bankası ise her fırsatta kripto para karşıtlığını dile getiritor. Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İngiliz İstatistikçinin Bitcoin Raporu Büyük İlgi Gördü