IMF den şaşırtan kripto para videosu

0 0

IMF (International Money Fund) kripto paralar ile ilgili bir video yayımladı.

Twitter hesabı üzerinden dün akşam saatlerinde yayınlanan videoda kripto paraların ne olduğu ve ne işe yaradığı ile ilgili açıklamalar bulunuyor.

IMF tarafından yayınlanan video sonrasında gündem bu video olmuş durumda.

Video ne içeriyor?

Kripto paralar ile ilgili bir tanımlama ile giriş yapan video günümüz ödeme sistemlerinin nasıl çalıştığı ile ilgili ipuçları veriyor. Günümüz sistemlerinin pahalı ve yavaş olduğunun altını çizen video kripto paraların ortaya daha iyi bir çözüm koyduğundan bahsediliyor.

Kripto paraların kriptografi bilimi ile birlikte ortaya çıktığından da bahseden video işlemlerin güvenliğinin matematiksel işlemlerle sağlandığını bu sayede sistemin kandırılmasının neredeyse imkânsız olduğu belirtiliyor.

Ek olarak dünyada halen birçok insanın banka hesabının olmadığı belirtilirken kripto paralar sayesinde bu kişilerin de global ekonomiye katılabileceği bu sayede kripto paralar ile mal ve hizmet almaya başlayabileceğinin altı çiziliyor.

Kripto paralar ile “middleman” olarak tanımlanan kişilerin ortadan tamamen kaldırıldığı belirtilen videoda aracı kuruma ihtiyaç duymadan kişilerin para transferlerini oldukça düşük ücretler karşılığında gerçekleştirebilmesinin önünün açıldığında bahsediliyor.

Riskler

Kripto paraların aynı zamanda bazı riskleri de beraberinde getirdiğine videoda değiniliyor. Kripto para işlemlerinin çoğunun anonim olduğundan bahsedilirken bu işlemlerin kötü niyetli kişiler tarafından çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebildiğinin altı çiziliyor.

Ek olarak aracı bir kurum olmadığından cüzdan şifresinin kaybedilmesi halinde paranın tamamen geri döndürülemez bir şekilde kaybolacağından da şiddetle bahsediliyor.

Kripto paraların halen oldukça volatil olduğundan da bahsedilirken yakın zamanda alım-satım ve yatırım işlemlerinin tamamen değişebileceğinin ve paranın tanımının tamamen değişebileceğine değiniliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku