İlk o çıkardı… Şimdi avantajlarını görüyor

0 0

Çin Halk Bankasının (PBoC) bir dergisi olan China Financee göre diğer birçok merkez bankasının aksine Çin dijital para birimini ilk çıkaran olmanın somut faydalarını görüyor.

Makalede dijital para biriminin faydaları arasında doların uluslararasında yuan lehine olan rolünün zayıflaması olacağı belirtildi.

China Finance dijital bir para birimini çıkarma ve kontrol etme yeteneğinin yeni bir rekabet alanını – uluslar arasında “yeni bir savaş alanı” nın habercisi olacağını söyledi.

DCEP sisteminin bir başka avantajı para politikasının daha iyi teşvik edilmesine yardımcı olabilecek ödeme verilerinin daha iyi geri bildirimi olabilir.

Makaleye göre bu da koronavirüs sonrası ekonomik iyileşmeye yardımcı olabilir.

Dijital yuan altı yıldır geliştiriliyor ve şu anda bir dizi bölgedeki bankalarda ve şirketlerde test ediliyor.

Makale ayrıca şimdiye kadar yapılmış olan 130 patent başvurusuna atıfta bulunularak projeye yapılan kapsamlı araştırmanın altını çizdi.

Merkez bankası dergisine göre bunlar kripto para basımı dolaşımlar ve ilgili uygulamaları kapsıyor ve DCEPi destekleyecek bir tedarik zinciri oluşturuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku