Alibaba’dan blockchain atağı…

0 1

Kisspatent ekibinin yaptığı bir araştırma Alibaba Groupun 2020de IBMin sahip olduğu patent sayısının 10 katını yakalayan en büyük blockchain patent sahibi olduğunu gösteriyor. Rapor blockchain patentlerinin bu yıl “hızla yükseldiğini” ve 2020de şimdiye kadar 2019un tamamından daha fazla kripto para birimi patentlerinin yayınlandığını gösteriyor.

Görünüşe göre kripto para birimi çözüm patentleri 2020de yeniden popüler. Birkaç yıl önce çeşitli raporlar Bank of America (BoA) ve Nchain şirketinin dijital varlıklara ve blockchain teknolojisine uygulanan tüm patentleri tutmakta olduğunu söyledi.

2020de zaman değişti ve her iki şirket de bu yıl en iyi blockchain sahipleri söz konusu olduğunda alt sıralara geriledi.

Kisspatent’in en son çalışması Alibaba Group’un bu yıl başarılı blok zinciri patent başvurusu yapan en büyük şirket olduğunu ve IBM’in de önemli ölçüde yükseldiğini gösteriyor. Alibaba Group en büyük blockchain patent sahibi iken Çinli çokuluslu teknoloji şirketini finans kurumu BoA takip ediyor.

Alibaba ve IBM 2020de ilk iki blockchain patent başvurusu konusunda yarışırken Alibaba patent sayısının 10 katı ile IBMi geride bıraktı. Dahası bu yıl şimdiden “2018e göre 3 kat daha fazla blockchain patenti yayınlandı.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku