İlk 250 coinin % 93 ü Eylül ayında değer kaybetti

0 0

Son birkaç ayda Yearn.Finance Compound Synthetix ve Chainlink gibi DeFi protokolleri token fiyatlarının tavan yaptığını gördü ve uzun zamandır beklenen boğa piyasasının burada olabileceğini belirtti.

DeFi patlaması ETHnin fiyat artışını Marttaki 100 Dolardan Ağustosta 470 Dolara yükseltti.

Ancak DeFi coşkusu geçtiğimiz haftalarda azaldı ve piyasanın geri kalanında da düşüş eğilimi görünüyor. Geçtiğimiz iki hafta boyunca ETH fiyatı 350 Dolar civarında seyretti.

CoinMetricse göre ilk 250 kripto varlığının % 72sinin fiyatları haftalık olarak düştü ve bu sayı aylık analiz için % 93e yükseldi. Eylül ayı boyunca Messarinin DeFi grafiğine bakıldığında çoğu DeFi tokeni % 15 ile % 85 arasında düzeltildi: bZx Network % 85 Curve Down % 78 Swerve (-% 76) Ren (-% 57) Balancer ( -% 53) THORChain (-% 52) Synthetix (-% 34) ve AAVE (-% 29).

Burada neler olup bittiğini daha iyi anlamak için 30 günün en düşük seviyelerini düşürenlerin bir oranından daha yeni 30 günlük en yüksek değerleri yapan varlıkların oranını kullanan 7 günlük bir metriğe bakmak gerekiyor. Grafik bu yılın Mart ayındaki satıştan bu yana görülmeyen düşüş seviyelerini gösteriyor.

Son geri çekilme partinin bitip bitmediğini merak eden bazı yatırımcılara sahip olsa da boğa piyasalarında trendin tersine dönüşleri yaygındır. 2017 boğa piyasası sırasında çok sayıda fiyat düzeltmesi yaşandı.

Örneğin 2017nin başlarında Bitcoin ikinci kez 1.180 Dolara ulaştığında büyük bir satış başlattı ve BTC yaklaşık % 40 düştü. Bu Bitcoinin o yıl 20.000 Dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını engellemedi.

DeFi World bu haftaki haber bülteninde düzeltmelerin normal olduğunu ve daha büyük bir trendin parçası olduğunu öne sürerek bu yıl onlara 2016yı hatırlattı.

“Baloncuklar ve 4 yıllık döngüler halinde ilerliyoruz. Herkes bugün bu hafta veya bu ay ne olacağını düşünürken uzaklaşmalı ve gerçekten nereye gittiğimizi düşünmeliyiz. Uzun vadeli eğilim açık: Yukarı doğru.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku