Bitcoin satın alan yeni katılımcıların artması açık bir boğa piyasası belirtisi

0 0

Bitcoin fiyatı yaklaşık bir aydır sabit kaldı ancak veriler ağa katılan yeni katılımcılarda yükseliş olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı Eylül ayı için nispeten sabit kaldı. Altcoin ve DeFi token fiyatlarındaki güçlü düşüş birçok yatırımcı için olumsuz bir tabloya işaret ediyor.

Fiyat yeni katılımcıların keskin akışına tepki gösteremese de on chain analist Willy Woo bunun güçlü bir yükseliş işareti olduğuna inanıyor.

Woo 30 Eylülde bir tweet attı:

“BTCye gelen yeni katılımcıların faaliyetlerinde henüz fiyata yansımayan bir artış görüyoruz bu çok sık olmuyor. Bu yatırımcıların sapma olarak adlandırdığı şey açıkça bir boğa piyasası gibi.”

Bitcoin: Number of new entities vs price

                                                                     Yeni varlık sayısı ve fiyat

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi Bitcoin ağına katılan yeni varlıkların sayısı geçen haftadan bu yana hızla artıyor ve ölçüm Ağustos ayında kaydedilen rakamları aştı. Metrik belirli bir kişi veya grubun sahip olduğu cüzdan sayısını ölçüyor.

Yeni katılımcıları çeken nedir? 

Bazı analistler yeni varlıklardaki artışın kısmen DeFi tokenleri ve altcoinlerindeki güçlü geri çekilme ile ilişkilendirilebileceği görüşünü savundu. Son 30 günde birçoğu çift haneli kayıplar kaydetti ve bu durumun yatırımcıların kripto piyasasında daha güvenli alternatifler aramasını beraberinde getireceği öngörülüyor.

Bitcoinin fiyatı birçok kez 11.000 Dolar seviyesini kırmayı başaramazken geçtiğimiz ay 10.000 Doların üzerinde sabit kaldı.

ABD ve koronavirüs pandemisinden etkilenen diğer ülkelerdeki mevcut ekonomik ve politik kaos göz önüne alındığında Bitcoinin fiyat istikrarı Bitcoinin sağlam bir değer deposu olduğu argümanını güçlendiriyor.

ABD doları son mali kriz karşısında en çok aranan varlık olmaya devam etse de ikinci bir koronavirüs dalgası küresel ekonomiyi olumsuz etkileyecek ve yatırımcıları özellikle altın ve Bitcoin gibi varlıklara yatırım yapmaya yönlendirecek. Dolar gücünü kaybedecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku