İlginç yaklaşım: Bitcoindeki yükselişin sebebi Paypal değil Tether…

0 1

Çarşamba günü Bitcoin süpersonik bir boğa koşusu kaydetti ve 15 ay sonra ilk kez 13 bin doları aştı. Ralli PayPalın kripto para birimi sektörüne girişini duyurmasının ardından başladı ve analistlerin 138 milyar dolarlık küresel ödeme firmasının en son Bitcoin benimsemesini sağladığına inanmasına neden oldu.

Ancak farkl düşünen analistler de var. Perşembe günü erken saatlerde attığı bir tweette analist Bitcoinin Tetherin stabilcoini olan USDTnin bol miktarda arzı nedeniyle yükseldiğini iddia etti.

“Son BTC artışının PayPal haberleri nedeniyle gerçekleştiğine inanmıyorum” dedi. “Daha çok Ekim 2019daki ” Çin etkisi” gibi görünüyor.”

 Analist “Çin etkisi” ile Ekim 2019da bir Bitcoin fiyat rallisine atıfta bulundu. O zamanlar Çinin devlet başkanı  Xi Jinping kripto para biriminin temelini oluşturan blockchain teknolojisini halka açık bir etkinlikte onayladı. Bu kısa bir süre sonra yüzde 40lık bir fiyat artışını takip etti ve daha sonra yenilenen satışların ortasında yönünü tamamen tersine çevirdi.

Paypal Değil Tether Etkisi

Analist PayPal pompasının Çin etkisinden farklı olmadığını belirtti. Her ikisi de artan USDT arzı ile aynı zamana denk geldi. Bu zaten kripto para piyasasında bulunan sermayenin Bitcoine kanalize edildiği anlamına geliyor. Dışarıdan boşluğa önemli miktarda para girmedi.

Tether’in piyasa değerini Bitcoin fiyat trendleriyle karşılaştırmak ikisi arasında kesin bir korelasyon olduğunu gösterdi. Analist USDT arzındaki artışın her zaman BTC / USD oranlarının yükselmesine yol açtığını belirtti. Ancak stablecoinin eğrisi düzleştiğinde veya düştüğünde BTC / USD art arda düştü.

 “Yeni Tether basıldı -> bitcoin yükseliyor; tether piyasa değeri düşer -> bitcoin de düşer; Analist Tether etkileyici bir faktör gibi görünüyor ”diye yazdı.

Bekle Ve Gör

Analist tarafından ileri sürülen temkinli üslup kripto para piyasasında iyi yayılmış görünüyordu. Önde gelen bir günlük yatırımcı PayPal liderliğindeki Bitcoin fiyat rallisini tercih etti ancak kriptonun yeni desteği olarak 13.000 $ tutma kabiliyetine ilişkin kısıtlamaları dile getirdi.

“BTC kapanana ve 13.000 $ ın üzerinde tutana kadar tüm zamanların en yüksek testine bahis yapmıyorum” dedi. “Dikkatli bir şekilde eğer önümüzdeki günlerde bu seviye civarında veya üzerinde kısa kurulumları tetiklersem kısa bir vuruş yapmaya meyilli olacağım. Coinin en kötü durumda 8 bin alana kadar düştüğünü görebiliyordum. “

Başka bir günlük yatırımcı kripto topluluğuna CME Bitcoin Vadeli İşlemleri tablosunda 11.000 $ a yakın kayıp mumları hatırlattı. Topluluk Bitcoinin sözde boşlukları % 98-99 oranında doldurduğuna inanıyor. Bu kriptonun 11.000 $ lık bölgeye doğru düşebileceği anlamına geliyor.

Yatırımcı “Sonunda doldurulacaklar bu yüzden 13.000in üzerinde uzun vadeli satın alımlara girmenin korkunç bir fikir olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bitcoin bu yazı yazılırken yılın bugüne kadarki en yüksek seviyesinden yüzde 35 düşüşle 12790 dolardan işlem görüyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku