Kripto para sektöründeki herkes PayPal ın son haberlerinden heyecan duymuyor

0 0

Sektördeki pek çok kişi PayPalın kriptoyu kendi ağına entegre etmeyi planladığını duyurmasının ardından Bitcoinin 13 bin 200 doları aşan dalgalanmasından memnun olsa da bazıları anlık fiyat hareketinin ötesinde herhangi bir fayda göremiyor.

SatoshiLabsın blog gönderisinde “PayPal ile milyonlarca yeni üye Bitcoine dahil olursa deneyimlerini tehlikeye atan ve kripto para biriminin temel ilkelerini baltalayan çok ciddi bir bilgi boşluğu olabilir” dedi ve şu uyarıda bulundu:

“Hiç kimse tamamen üçüncü bir şahıs tarafından sahip olunan paranın kendisine ait olduğunu düşünmemelidir. Zaman zaman borsalar kullanıcı fonlarını kaybetti ve çoğu zaman geri dönüşü kalmadı. Uzun vadede PayPal topluluğa danışmadan ve kullanıcılarının kendi anahtarlarını kontrol etmelerine izin vermeden devam ederse alana hiçbir değer katmaz. En büyük risk geleneksel elektronik ödemelerde taşıdıkları etkinin kriptoda uzmanlık olarak yorumlanacak olması. Bu topluluğumuz tarafından özenle hazırlanmış uzman tavsiyelerini tehdit eder ve PayPalın uzaya getirdiği yanlış bilgilendirilmiş kitleler tarafından bastırılabilir.”

Kripto endüstrisindeki birçok oyuncu kimi zaman bilgisayar korsanlarına hatalara ve genel yolsuzluğa maruz kalan borsalarda varlık bulundurmaya karşı çıkıyor. Amerika Birleşik Devletlerindeki en popüler kripto borsalarından biri olan Coinbase bile ticaret volatilleştiğinde çökme dalgaları yarattı. Devam eden bir durumda Malta merkezli borsa OKEx geçen haftadan bu yana kullanıcıların para çekmesine izin vermiyor.

Blockchain.com CEOsu Peter Smith PayPalın kararının “son derece merkezi ve esnek olmadığını” söyledi:

“Bunu Robinhood ile gördük ve bugün tekrar görüyoruz. Kripto finansal özgürlükle ilgilidir. Herhangi bir yerde herkesin gerçekten kontrol edebileceği modern bir paradır. Yeni bir izleyici kitlesinin erişim sağladığını görmekten heyecan duysak da gözetim dışı yaklaşım kripto paranızı kendi kendine saklama veya serbestçe işlem yapma fırsatını sınırlıyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku