İlginç tespit: 2020 nin Bitcoin balinaları 2013 ve 2017 ninkinden farklı

0 0

Kripto para piyasası özellikle mayıs ayındaki  halving olayından sonra bu yana  yükseliş piyasasına katılma fırsatını hevesle bekliyordu. Şu anda bu fırsatı yakaladığı anlaşılıyor. Aslında son veriler 118 milyon ABD Doları veya daha fazlasına eşdeğer olan 1.000den fazla BTCye sahip cüzdanların grafiklerde tüm zamanların en yüksek seviyesini rapor ettiğini gösteriyor.

Aşağıdaki tabloda belirtilen tutma istatistiklerindeki artış büyük BTC sahiplerinin şu anda kar elde etmekle ilgilenmediğini gösteriyor. Bunun yerine Bitcoin piyasasının grafiklerde başka bir artış kaydetmesini bekliyorlar. Bu ilginç bir gözlem… Zira piyasanın tüm ihtişamını yaşadığı 2013 ve 2017 boğa koşusu sırasında yatırımcılar kazançlarını hızlı bir şekilde gerçekleştirmişti. Şu anda BTClerini tuttukları gerçeği piyasa tarafından tanık olunacak daha fazla büyüme olduğunu doğruluyor.

Yukarıda belirtilen gelişmenin yanı sıra DeFide Bitcoin kullanımı da son zamanlarda grafiklerde bir artış kaydetti. Reel BTC tarafından bildirilen işlem hacmi merkezi olmayan borsalardaki önemli artışın bir işareti olarak geçen hafta 122 milyar dolardı.

Şu anda DeFide Kilitlenen Toplam Değer 7 milyar doları aştı oysa haftalık hacim Haziran ayının son haftasından bu yana yüzde 575 arttı. Eğilim Uniswapin alana hakim olması ve toplam DEX hacminin yarısından fazlasını oluşturması ile herhangi bir durma belirtisi göstermedi. DEX’in hacmi Temmuz ayından bu yana artıyordu ve WBTC’de kilitlenen toplam değer de buydu.

Aslında DeFiPulse verileri 1 Temmuzda WBTCdeki TVLnin 79.929 milyon dolar olduğunu bildirdi bu rakam 21 Ağustosta 365.201 milyon dolarla zirveye yükseldi. Hacim o zamandan beri biraz düştü ancak bu makale yazıldığı sırada 356.202 milyon dolarda güçlü kaldı.

Son olarak WBTCye olan talep artıyor ve grafiklerde güçlü bir büyüme kaydetti. Bu DeFide artan BTC talebinin bir göstergesiydi ve piyasa bir sonraki artışa hazırlanırken bu eğilimin devam ettiğini görebiliriz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku