İlginç anket: Bitcoin yatırımcıları seçimde hangi adayı, neden destekliyor?

0 0

Bitcoin doğası gereği apolitiktir çünkü hiçbir üçüncü taraf veya hükümetin ağın nasıl çalıştığının kritik yönlerini etkileyemez.

Fakat Bitcoin devlet polikalarından ve düzenlemelerinde etkilenir. Bitcoin Magazine isimi dergi Bitcoin yatırımcılarına bugünkü seçimle ilgili bir anket yaptı.

Anket Bitcoincilerden  hangi başkan adayının kazanacağını umduklarını Donald Trump veya Joe Biden galip gelirse Bitcoinin nasıl etkileneceğini düşündüklerini ve seçimden sonra BTC için sahip oldukları diğer cesur tahminleri paylaşmalarını istedi.

Yanıt veren 125 kişiden 58i (yüzde 464) Donald Trumpın kazanacağını umduklarını belirtti; 43ü (yüzde 344) Joe Bideni seçti; 17si (yüzde 136) üçüncü bir adayın kazanmasını umduklarını belirtti; ve yedi (yüzde 56) cevap vermemeyi seçti.

Trumpı destkelyen yanıtlarına bakıldığında Trumpın ABDnin ulusal ekonominin performansı için daha iyi bir aday olacağı tahmininde genel olarak hemfikir oldukları anlaşılıyor. CNBCye göre Amerikalıların yüzde 45i Trump yeniden seçilirse borsanın bir yıl içinde daha yükseklerde olacağını düşünürken sadece yüzde 32si Joe Bidenin borsa için en iyisi olacağını düşünüyor. Bu genel düşünce anket katılımcılarımıza da taşındı:

Trumpı desteklediğini söyleyen Robert Hall “Ekonomi iyileşeceği için varlık fiyatının artmaya devam edeceğini düşünüyorum” dedi. “Daha fazla kişinin istihdam edilmesi demek daha fazla kişinin bitcoin satın alacak geliri olması demektir. Bu kadar basit. “

Bir katılımcı genel mantığı yineledi: Trumpın genel olarak ekonomiyi teşvik etme olasılığı daha yüksek ve bu bitcoinin varlık fiyatına ve dolayısıyla Bitcoine büyük bir fayda sağlayacak.

Newsweeke göre olası seçmenlerin yüzde 56sı Bidenın COVID-19 krizini yönetmede daha iyi bir iş çıkaracağını belirtti. Bu duygu kendi anketimize de yansıdı.

Bidenın kazanacağını umduklarını söyleyen  bir katılımcı “Biden mevcut CV-19 kriziyle başa çıkmada iyi bir iş çıkaracak” dedi. “Ekonomi sonunda iyileşecek ancak bu daha uzun zaman alacak. Bitcoin fiyat oynaklığı daha küçük olacak ve artış kademeli olacak. “

Bideni seçen yanıtlayıcıların birçoğu asılsız ekonomik teşvik yoluyla Bitcoin ihtiyacını hızlandıracağını umduklarını açıkladı.

Diğer pek çok katılımcı kim kazanırsa kazansın ister geleneksel piyasalardaki kaos nedeniyle ister daha fazla insan teknolojinin faydalarını fark ettikçe ne olursa olsun  BTC fiyatının yükselmesini beklediklerini yazdı.

Bir katılımcı “Her iki [potansiyel] başkan da uygun değil ve bu nedenle kaotik bir zaman olacak ve tek güvenli liman Bitcoin olacak” dedi. “İnsanlar yavaş yavaş bunun farkına varacaklar ve o zaman geldiğinde Bitcoin yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini görecek.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku