Analistler uyarıyor: Bitcoin’de yüzde 30’luk bir düşüş söz konusu olabilir

0 0

Bağımsız finansal analist Josh Ragere göre Bitcoin boğa koşusu sert bir direniş duvarına toslamak üzere.

Blockroots kurucu ortağı önceki geri çekilmelerinden ipuçları alırken kripto para biriminin yüzde 30 oranında düşebileceğini söyledi. Yakın tarihte boğa piyasalarının en az yüzde 30luk düzeltmelerle sonuçlandığı bu tür vakalardan dokuzuna değinerek BTC / USDnin acımasızca toparlandıktan sonra aşırı geri çekilmeleri kaydetme becerisine sahip olduğunu belirtti.

Düşüş trendi uzun vadede Bitcoin piyasası için sağlıklı bir görünüme rağmen ortaya çıktı. Kripto para birimi 2020de yaklaşık yüzde 90 artarak Cuma günü 14.098 dolara kadar yükseldi. Bu önceki ay 20.000 $ a yakın tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra düşük düzelttiği Ocak 2018den bu yana en yüksek seviyesiydi.

 Rager dahil birçok yatırımcı kripto para biriminin enflasyona karşı korunma amaçlı bir varlık olduğuna dair genel bir anlaşma üzerine Bitcoinin 14.000 $ seviyesini geri aldığını kabul ediyor. BTC sınırlı 21 milyon token arzına sahiptir ve bu fiat para birimlerini sonsuz bir arz ile tutmanın potansiyel faydalarından daha ağır basmaktadır.

Koronavirüs vakalarının yükselişi ve küresel ekonomi üzerindeki potansiyel etkisi merkez bankalarını benzeri görülmemiş para basma politikaları uygulamaya sevk etti. Satın alma gücünü tüketen piyasaya daha fazla para giriyor. Sonuç olarak yatırımcılar nakit rezervlerini aktif olarak hisse senetleri altın ve Bitcoin gibi nispeten daha riskli varlıklara geçiriyorlar.

Bu kripto para biriminin Mart 2020den bu yana Cuma itibarıyla yüzde 265e kadar yükselen inanılmaz fiyat artışını açıklıyor.

Uzun vadede görünüm olumlu

Rager yaklaşan düşüş düzeltmesini boğa koşusuna doğal bir tepki olarak görüyor. Analist “dip” in Bitcoin piyasasına daha fazla yatırımcı çekmede etkili olacağını kabul etti. Onlara göre daha az bulunan bir varlığı indirim için güvence altına almak için bir fırsat olurdu.

Rager: Uzun vadede bunun  nereye gittiğini biliyoruz

Bu yatırımların çoğu geleneksel firmalardan gelmeyi bekliyor. Bakkt Başkanı Adam White Wall Street Journala yaptığı açıklamada hedge fonların aracı kurumların ve diğer ana akım ticaret şirketlerinin “kripto ve bitcoinle yakından ilgilendiğini” söyledi. Vadeli işlem platformlarındaki günlük işlemlerin 2019un sonlarında 1.300den Eylül 2020de 8.700e yükseldiğini bildirdi.

Bitcoinin benimsenmesi ödeme hizmetleri sektörünü de artırıyor.

Kısa bir süre önce PayPalın mevcut teklif listesine kripto para birimleri ekleme kararı büyük bir yükseliş katalizörü olarak işe yaradı. Bu yazılım firması MicroStrategy ve PayPal rakibi Squareden gelen yüz milyonlarca dolarlık yatırımla birleştiğinde Bitcoin piyasasının Ocaktaki 130 milyar dolardan Ekimde yaklaşık 255 milyar dolara yükselmesine yardımcı oldu.

Teşvik paketi Bitcoin için çok önemli

Bitcoinin yüzde 30luk düşüş düzeltmesinden sağ çıkma yeteneği ve ihtimali piyasa ABD hükümetinden ikinci teşvik yardım paketini bekledikçe daha da artıyor.

Fon Salı günkü ABD Başkanlık Seçimi nedeniyle şu anda çıkmazda. Ekonomistler Joe Biden veya Donald Trumpın kesin zaferinin teşvik anlaşmasını aylarca süren çıkmazdan kurtaracağı konusunda hemfikir. Piyasa koronavirüs vakalarındaki artış Amerikalıları ve işyerlerini tehdit etmeye devam ederken  ABD Kongresinin en az 2 trilyon dolar teşvik paketini onaylanmasını bekliyor.

Teşvik  paketi ABD dolarının düşmesine neden olabilir. Bu yatırımcıların Bitcoin piyasasında “düşüşü satın almaları” için daha fazla neden demektir….

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku